گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سرمایه؛

دو جهت گیری اصلی بورس در روز 11 فروردین+ اینفوگرافیک

کدخبر: ۶۳۷۳۶۳
اقتصادنیوز: شاخص کل بورس تهران در دو نیمه معاملاتی امروز روند متفاوتی داشت.
دو جهت گیری اصلی بورس در روز 11 فروردین+ اینفوگرافیک

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز شنبه یازدهم فروردین ماه 1403، شاخص کل بورس تهران 260 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 261 هزار و 127 واحد رسید. 

شاخص در نیمه اول معاملات امروز ریزش کرد اما در نیمه دوم روند صعودی پیدا کرد اما در نهایت نتوانست سبزپوش شود.

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با کاهش 230 واحدی در رقم 770 هزار و 209 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با افت 27 واحدی به رقم 25 هزار و 979 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با کاهش 484 واحد به سطح 143 هزار و 63 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌های بازار سهام

امروز فملی، فولاد، شتران و خودرو نمادهای قرمز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای وامید، نوری و بوعلی از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای خاور، وسپهر و آریا بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای فزر، فغدیر و دماوند بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد ذوب بیشترین تراکنش را داشت و خودرو و خزامیا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز فن افزار، خاور و بیوتیک بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 21 هزار و 675 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 15 هزار و 254 میلیارد تومان بود که 70 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 13 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 4 هزار و 22 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات شنبه، 65 نماد صف خرید داشتند و 30 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 12 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 128 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 15 درصدی به 86 میلیارد تومان رسید.

030111

 

 

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید