بررسی معاملات این هفته بازار سهام

پیش بینی بازار سهام هفته/ افزایش ریسک بازار اوراق سهام!+ نمودار

کدخبر: ۶۳۸۵۱۱
اقتصادنیوز: بورس تهران در جریان معاملات این هفته با کاهش 13 درصدی متوسط ارزش معاملات خرد و خروج جریان پول حقیقی از سهام مواجه بود. در این هفته تراز شاخص کل 46 صدم درصد کاهش داشت و تراز شاخص هم‌وزن بورس تهران نیز 1.39 درصد پایین‌تر از سطح انتهایی هفته گذشته ایستاد.
پیش بینی بازار سهام هفته/ افزایش ریسک بازار اوراق سهام!+ نمودار

به گزارش اقتصادنیوز ، بورس تهران در روز ابتدای این هفته شاهد خروج 34 میلیارد تومانی پول حقیقی از سهام و ورود 233 میلیارد تومانی سرمایه حقیقی به صندوق‌های درآمد ثابت بود. ارزش معاملات خرد نیز که در انتهای هفته قبل در تراز 4 همتی قرار داشت؛ در روز ابتدایی این هفته کاهش 14 درصدی داشت و روز سه‌شنبه تراز 5 هزار و 115 میلیارد تومانی را تجربه کرد. روز چهارشنبه این هفته سطح ارزش معاملات خرد سهام تا 4 هزار و 96 میلیارد تومان کاهش یافت. در این هفته متوسط ارزش معاملات خرد روزانه با 13 درصد کاهش به نسبت هفته قبل تا سطح 4 هزار و 441 میلیارد تومانی پایین آمد. برآیند جریان پول حقیقی در هفته چهارم اسفند ماه با کاهش خروج جریان پول حقیقی همراه بود و شاهد خروج 10 میلیارد تومان پول حقیقی از سهام بودیم. در اولین هفته فروردین شاهد ورود 494 میلیارد تومانی جریان پول حقیقی به سهام بودیم. در هفته دوم فروردین بار دیگر بازار سهام با خروج 872 میلیارد تومانی جریان پول حقیقی از سهام مواجه بود. تراز شاخص کل بورس تهران نیز در انتهای هفته قبل 2 میلیون و 261 هزار و 172 واحد بسته شد و در روز انتهایی این هفته تا سطح 2 میلیون و 250 هزار و 906 واحدی کاهش داشت و بازدهی منفی 46 صدم درصدی را به ثبت رساند. شاخص کل هم‌وزن بورس تهران نیز در این هفته چیزی نزدیک به 1.39 درصد افت کرد و در تراز 759 هزار و 697 واحدی ایستاد.

030117

بورس تهران در این هفته شاهد اصلاح روند صعودی آخرین هفته اسفند و اولین هفته فروردین ماه بود و روند  معاملات سهام نشان از ذخیره سود نوسان گیران بازار سهام داشت. در حال حاضر احتمال تشدید رکود معاملاتی در معاملات سهامی شدیدا افزایش یافته است.

شرایط بازار سهام؛ قبل از آغاز سومین هفته فروردین‌ماه

بورس تهران هفته سوم فروردین ماه را با سطح حمایتی 2 میلیون و 250 هزار واحدی شاخص کل و سطح مقاومتی 760 هزار واحدی شاخص هم‌وزن آغاز خواهد کرد. بازار سهام هفته‌های اسفند ماه و هفته اول فروردین را با شکل‌گیری موج صعودی شاخص کل همراه بود اما این روند صعودی نتوانست سطح 2 میلیون و 300 هزار واحدی را فتح کند و در گیر اصلاح زمانی شد.

بورس تهران قبل از آغاز سومین هفته فروردین ماه با شرایط سختی مواجه است. با افزایش تنش‌های سیاسی و نظامی در خاورمیانه ریسک سیستماتیک اوراق سهام شدیدا افزایش یافته است. از سوی دیگر تأثیر منفی کوتاه مدت افزایش نرخ ارز بر معاملات سهام با تشدید خروج سرمایه از بازار نیز فشار عرضه را به خودی خود بالا می‌برد.

با این اوصاف احتمال تشدید رکود معاملاتی در هفته پیش‌رو بالا رفته است و امکان بازگشت به زیر سطح 2 میلیون و 200 هزار واحدی شاخص کل نیز وجود دارد. روند عرضه و تقاضای روز شنبه می‌توان شدت واکنش بازار سهام به چالش‌های موجود را مشخص کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی