گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سرمایه؛

ریزش سنگین بورس از ترس جنگ +اینفوگرافیک

کدخبر: ۶۴۰۲۳۱
اقتصادنیوز: در اولین روز معاملاتی هفته شاخص‌های بازار سهام ریزش سنگینی را ثبت کردند. هراس از درگیری نظامی میان ایران و اسرائیل از علل اصلی ریزش بازار است.
ریزش سنگین بورس از ترس جنگ +اینفوگرافیک

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز شنبه بیست و پنجم فروردین ماه 1403، شاخص کل بورس تهران 53 هزار و 919 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 207 هزار و 979 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با ریزش 25 هزار و 99 واحدی در رقم 726 هزار و 218 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با افت 620 واحدی به رقم 24 هزار و 775 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با کاهش 5 هزار و 900 واحد به سطح 132 هزار و 2 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌های بازار سهام

امروز فولاد، فملی و شپنا نمادهای قرمز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در سقوط شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای حپترو، شپارس و پاسا از انگشت شمار نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای وسپهر، خاور و زاگرس بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای فزر، غفارس و زماهان معدود سبزپوشان بازار هستند که اثر افزایشی بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد ذوب بیشترین تراکنش را داشت و شپنا و شستا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز فزر، خاور و کرمان بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 13 هزار و 548 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 3 هزار و 529 میلیارد تومان بود که 26 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 29 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 5 هزار و 766 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات شنبه، 23 نماد صف خرید داشتند و 359 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 70 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 45 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 852 درصدی به 914 میلیارد تومان رسید.

030125

 

 

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی