گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سرمایه؛

بورس سبز شد / سهامداران در صف خرید+ اینفوگرافیک

کدخبر: ۶۴۰۷۷۲
اقتصادنیوز: در دومین روز محدودیت یک درصدی نوسان قیمت سهام، شاخص بورس 10 هزار واحد رشد کرد.
بورس سبز شد / سهامداران در صف خرید+ اینفوگرافیک

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز دوشنبه بیست و هفتم فروردین ماه 1403، شاخص کل بورس تهران 10 هزار و 140 واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 206 هزار و 907 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با رشد 2 هزار و 458 واحدی در رقم 726 هزار واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با افزایش 63 واحدی به رقم 24 هزار و 708 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش 687 واحد به سطح 131 هزار و 691 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌های بازار سهام

امروز فملی، فارس و فولاد نمادهای سبز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای شبهرن، دلر و ومهان از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای هرمز، شگویا و وسپهر بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای آریا، بپاس و فزر معدود سبزپوشان بازار هستند که اثر کاهنده بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد ذوب بیشترین تراکنش را داشت و فاذر و شستا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز فصبا، نخریس و بیوتیک بیشترین تراکنش را داشتند

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 396 هزار و 839 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 391 هزار و 344 میلیارد تومان بود که 99 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 40 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 2 هزار و 654 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات دوشنبه، 417 نماد صف خرید داشتند و 94 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 3 هزار درصدی نسبت به روز کاری قبل به هزار و 402 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 87 درصدی به 460 میلیارد تومان رسید.

 

030127

 

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی