گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سرمایه؛

ریزش بورس در سومین جلسه معاملاتی یک درصدی + اینفوگرافیک

کدخبر: ۶۴۱۰۲۷
اقتصادنیوز: در سومین روزی که نوسان قیمت سهام به منفی و مثبت یک درصد محدود بود، شاخص‌های بازار سهام ریزش کردند.
ریزش بورس در سومین جلسه معاملاتی یک درصدی + اینفوگرافیک

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز سه‌شنبه بیست و هشتم فروردین ماه 1403، شاخص کل بورس تهران 4 هزار و 998 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 201 هزار و 908 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با ریزش 2 هزار و 833 واحدی در رقم 723 هزار و 166 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با کاهش 105 واحدی به رقم 24 هزار و 603 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افت 621 واحد به سطح 131 هزار و 69 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌های بازار سهام

امروز شستا، فارس و وبملت نمادهای قرمز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای فملی، فولاد و همراه از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای آریا، مارون و شگویا بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای ارفع، تجلی و بگیلان سبزپوشان بازار هستند که اثر افزایشی بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد ذوب بیشترین تراکنش را داشت و وبملت و فملی در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز کرمان، خاور و کرومیت بیشترین تراکنش را داشتند

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 9 هزار و 849 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 2 هزار و 139 میلیارد تومان بود که 22 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 44 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 3 هزار و 816 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات سه‌شنبه، 86 نماد صف خرید داشتند و 290 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 88 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 169 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 70 درصدی به 782 میلیارد تومان رسید.

030128

 

 

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید