گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سرمایه؛

بورس اردیبهشت را سبزپوش آغاز کرد+ اینفوگرافیک

کدخبر: ۶۴۱۷۹۸
اقتصادنیوز: در اولین روز اردیبهشت ماه، شاخص‌های بازار سهام رشد کردند.
بورس اردیبهشت را سبزپوش آغاز کرد+ اینفوگرافیک

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز شنبه یکم اردیبهشت ماه 1403، شاخص کل بورس تهران 77 هزار و 643 واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 285 هزار و 857 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با رشد 21 هزار و 455 واحدی در رقم 745 هزار و 21 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با افزایش 591 واحدی به رقم 25 هزار و 207 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با رشد 5 هزار و 42 واحد به سطح 136 هزار و 366 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌های بازار سهام

امروز فملی، فولاد و شپنا نمادهای سبز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای سهرمز، سکرما و سشمال از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای شگویا، وسپهر و هرمز بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای فزر، ساروج و آریا نمادهایی هستند که اثر کاهنده بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد ذوب بیشترین تراکنش را داشت و خودرو و شستا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز فزر، ساروج و آریا بیشترین تراکنش را داشتند. 

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات خرد سهام با افزایش 166 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 6 هزار و 966 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات شنبه، 245 نماد صف خرید داشتند و 36 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 42 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 763 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 58 درصدی به 219 میلیارد تومان رسید.

030201

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی