گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام در روز چهارشنبه؛

ریزش بزرگان بورس / هم وزن سبز شد+ اینفوگرافیک

کدخبر: ۶۴۴۰۷۸
اقتصادنیوز: امروز بسیاری از بزرگان بازار قرمزپوش بودند اما شاخص هم وزن رشد کرد.
ریزش بزرگان بورس / هم وزن سبز شد+ اینفوگرافیک

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز چهارشنبه دوازدهم اردیبهشت ماه 1403، شاخص کل بورس تهران 3 هزار و 902 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 264 هزار و 924 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش 42 واحدی در رقم 750 هزار و 843 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با رشد 93 واحدی به رقم 25 هزار و 193 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش 489 واحد به سطح 137 هزار و 96 واحد رسید. 

خروج سرمایه از بورس 

روز چهارشنبه برای چهارمین روز متوالی خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 214 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد. 

امروز نماد شستا بیشترین خروج  پول حقیقی را داشت که ارزش آن 34 میلیارد تومان بود. پس از شستا، نمادهای خودرو، وبملت، شبندر و فملی بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای سیلام، کرومیت، وتجارت، پترول و حسینا تعلق داشت.

ریزش بزرگان بازار سهام

امروز فملی بیشترین اثر منفی را بر شاخص داشت و یک تنه 3 هزار و 386 واحد شاخص را پایین کشید. همراه با فمیل، فولاد و کچاد نمادهای قرمز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای وامید، سدشت و ملت از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای فزر، توریل و بپاس بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای آریا، حسینا و ودی نمادهایی هستند که اثر افزایشی بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد شستا بیشترین تراکنش را داشت و ذوب و فملی در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز فن افزار، فزر و کرومیت بیشترین تراکنش را داشتند. 

کاهش ارزش معاملات خرد 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 11هزار و 81 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 2 هزار و 789 میلیارد تومان بود که 25 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 2 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 3 هزار و 482 میلیارد تومان رسید. 

بهبود تقاضا در بورس  

در معاملات چهارشنبه، 58 نماد صف خرید داشتند و 42 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 3 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 154 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 22 درصدی به 249 میلیارد تومان رسید.

030212

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی