گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام

ریزش بورس متوقف نشد+ اینفوگرافیک

کدخبر: ۶۵۲۰۳۲
اقتصادنیوز: در اولین روز معاملاتی هفته بازار سهام ریزش کرد.
ریزش بورس متوقف نشد+ اینفوگرافیک

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز شنبه 19 خرداد ماه 1403، شاخص کل بورس تهران 18 هزار و 545 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 63 هزار و 572 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با ریزش 3 هزار و 596 واحدی در رقم 675 هزار و 574 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با افت 223 واحدی به رقم 22 هزار و 228 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با کاهش هزار و 603 واحد به سطح 117 هزار و 958 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص کل بورس و فرابورس

امروز نمادهای فملی، فولاد و شپنا نمادهای قرمز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای وتجارت، وتوکا و وتوس از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای آریا، شگویا و هرمز بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای تجلی، نیان و بساما نمادهایی هستند که اثر افزایشی بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد ذوب بیشترین تراکنش را داشت و وتجارت و وبملت در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز شفام، خاور و فزر بیشترین تراکنش را داشتند. 

ارزش معاملات سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 8 هزار و 46 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 944 میلیارد تومان بود که 12 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 11 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 2 هزار و 10 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات شنبه، 26 نماد صف خرید داشتند و 489 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 21 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 140 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 85 درصدی به هزار و 67 میلیارد تومان رسید.

030319

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی