گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام

اعداد تابلوی بورس قرمز شد+ اینفوگرافیک

کدخبر: ۶۵۲۹۸۵
اقتصادنیوز: در آخرین روز معاملاتی هفته تمامی شاخص‌های بازار سهام ریزش کردند.
اعداد تابلوی بورس قرمز شد+ اینفوگرافیک
عکس: اقتصادنیوز/ دانیال شایگان

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز چهارشنبه 23 خرداد ماه 1403، شاخص کل بورس تهران 5 هزار و 804 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 75 هزار و 492 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با ریزش 2 هزار و 2 واحدی در رقم 672 هزار و 968 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با افت 78 واحدی به رقم 22 هزار و 206 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با کاهش 672 واحد به سطح 117 هزار و 227 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص کل بورس و فرابورس

امروز نمادهای فولاد، وامید و فملی نمادهای قرمز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای وبملت، وبصادر و وتجارت از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای زاگرس، خاور و انتخاب بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای تجلی، سامان و ساوه نمادهایی هستند که اثر افزایشی بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد وبملت بیشترین تراکنش را داشت و وتجارت و فولاد در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز شفام، خاور و غویتا بیشترین تراکنش را داشتند. 

ارزش معاملات سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 11 هزار و 820 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 5 هزار و 739 میلیارد تومان بود که 49 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 15 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 2 هزار و 603 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات چهارشنبه، 50 نماد صف خرید داشتند و 300 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 25 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 157 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 18 درصدی به 546 میلیارد تومان رسید.

030323

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی