گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بورس تهران در هفته اخیر؛

رکود معاملات بورس در نتیجه محدودیت دامنه نوسان+‌ نمودار

کدخبر: ۶۵۴۴۶۸
اقتصادنیوز: در هفته اخیر میانگین ارزش معاملات خرد سهام در سطح 2 هزار میلیارد تومان ماندگار بود.
رکود معاملات بورس در نتیجه محدودیت دامنه نوسان+‌ نمودار

به گزارش اقتصادنیوز، بازار سهام در این هفته با افت نسبی ارزش معاملات خرد سهام مواجه بود و میانگین ارزش معاملات خرد 5 درصد کاهش یافت. 

در اولین روز معاملات هفته اخیر ارزش معاملات خرد سهام به رقم 2 هزار و 88 میلیارد تومان کاهش یافت. روز یکشنبه ارزش معاملات خرد 2 هزار و 720647 میلیارد تومان شد و روز سه‌شنبه ارزش معاملات خرد به 2 هزار و 190 میلیارد تومان رسید. در روز چهارشنبه نیز ارزش معاملات خرد سهام با رشد 44 درصدی به رقم 3 هزار و 146 میلیارد تومان رسید.

میانگین ارزش معاملات خرد بورس در هفته اخیر 2 هزار و 517 میلیارد تومان بود که نسبت به رقم 2 هزار و 664 میلیاردی هفته پیشین، افت 5 درصدی داشته است.

رکوردداران ارزش و حجم معاملات

در اولین روز هفته، نماد وبملت بیشترین ارزش معاملات را داشت و نمادهای وتجارت، فملی، وبصادر و فولاد در رتبه‌های بعدی بودند. 

نماد وبملت همچنین بیشترین حجم معاملات را داشت و نمادهای وتجارت، ذوب، وبصادر و شستا در رده‌های بعدی قرار داشتند. 

روز یکشنبه نیز فملی، خودرو، دامین، وامید و فولاد بیشترین ارزش معاملات و نمادهای وبملت، ذوب، شستا، وتجارت و خودرو بیشترین حجم معاملات را داشتند.

روز سه‌شنبه بیشترین ارزش معاملات به نماد فملی تعلق داشت و تاپیکو، فولاد، کماسه و وتجارت در رتبه‌های بعدی بودند. بیشترین حجم معاملات نیز به فملی اختصاص داشت و ذوب، وتجارت، شستا و خساپا در پی آن بودند. 

در آخرین روز معاملاتی هفته، نمادهای ومهان، ثفارس، فولاد، خودرو و شستا بیشترین ارزش و نمادهای ذوب، شستا، ومهان، فاذر و خودرو بیشترین حجم معاملات را داشتند. 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی