گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام

بورس سبزپوش به استقبال تعطیلی میان هفته رفت+‌ اینفوگرافیک

کدخبر: ۶۵۵۵۰۸
اقتصادنیوز: روز دوشنبه و پیش از تعطیلی میان هفته، تابلوی بورس تهران سبزپوش شد. شاخص بورس بیشترین رشد در 2 هفته اخیر را پشت سر گذاشت.
بورس سبزپوش به استقبال تعطیلی میان هفته رفت+‌ اینفوگرافیک
عکس: اقتصادنیوز/ دانیال شایگان

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز دوشنبه 4 تیر ماه 1403، شاخص کل بورس تهران 14 هزار و 128 واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 65 هزار و 275  واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش 2هزار و 906 واحدی در رقم 668 هزار و 713 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با رشد 141 واحدی به رقم 22 هزار و 101 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش هزار و 2 واحد به سطح 116 هزار و 541 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص کل بورس و فرابورس

امروز نمادهای فملی، فولاد و شستا نمادهای سبز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای مبین، وبملت و شغدیر از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای آریا، هرمز و زاگرس بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای مارون، خاور و مادیرا نمادهایی هستند که اثر کاهنده بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد وبملت بیشترین تراکنش را داشت و فولاد و خودرو در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز خاور، وهامون و سامان بیشترین تراکنش را داشتند. 

ارزش معاملات سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 105 هزار و 379 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 95 هزار و 803 میلیارد تومان بود که 91 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 31 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 3 هزار و 318 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات دوشنبه، 252 نماد صف خرید داشتند و 112 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 186 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 484 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 34 درصدی به 329 میلیارد تومان رسید.

030404

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی