گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام

بورس ریخت / هیجان فروش در بازار سهام+ اینفوگرافیک

کدخبر: ۶۵۶۶۳۱
اقتصادنیوز: روز یکشنبه شاهد هیجان فروش و سقوط بازار سهام بودیم.
بورس ریخت / هیجان فروش در بازار سهام+ اینفوگرافیک
عکس: اقتصادنیوز/ دانیال شایگان

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز یکشنبه 10 تیر ماه 1403، شاخص کل بورس تهران 23 هزار و 110 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 72 هزار و 913 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با ریزش 10 هزار و 410 واحدی در رقم 668 هزار و 251 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با افت 438 واحدی به رقم 22 هزار و 6 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با کاهش 3 هزار و 796 واحد به سطح 115 هزار و 883 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص کل بورس و فرابورس

امروز نمادهای فولاد، نوری و فملی نمادهای قرمزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای افق، پکرمان و ستران از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای آریا، خاور و بپاس بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای وهور، فزر و سپیدار نمادهایی هستند که اثر افزایشی بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد ذوب بیشترین تراکنش را داشت و شستا و خودرو در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز شفام، خاور و آردینه بیشترین تراکنش را داشتند. 

ارزش معاملات سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 8 هزار و 439 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 928 میلیارد تومان بود که 11 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با ریزش 9 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 3 هزار و 558 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات یکشنبه، 19 نماد صف خرید داشتند و 240 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 52 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 61 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 50 درصدی به 485 میلیارد تومان رسید.

030410

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی