مجوز ترخیص ۴۰۰۰ ردیف تعرفه کالایی بدون نیاز به کدرهگیری

کدخبر: 376105
اقتصادنیوز : بعد از ابلاغ مصوبه ستاد اقتصادی دولت، ۴۰۰۰ ردیف تعرفه بدون نیاز به دریافت کد رهگیری بانک مرکزی امکان ترخیص از گمرکات را دارند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم،  واحدهای تولیدی می توانند بیش از 4000 ردیف  تعرفه ( شامل مواد اولیه مورد نیاز ) را بدون دریافت کد رهگیری بانک تا 90 درصد کالای خود را ترخیص نمایند. از سوی دیگر امکان واردات در مقابل صادرات به عنوان روش دوم ترخیص کالاهای واسطه‌ای و مواد اولیه تولید فراهم گردیده است.

 کوهستانی مدیرکل گمرکات استان  اصفهان معتقد است سومین روشی که  صاحبان کالا  می توانند کالای خود را ترخیص کنند واردات  به صورت بدون انتقال ارز و با ارز متقاضی است. بر این اساس شرکتهای تولیدی می توانند کالای خود را که تا 10 آبان ماه وارد بنادر شده و قبض انبار دریافت کرده باشند، ترخیص نمایند.

چندی قبل مصوبه ستاد اقتصادی دولت برای ترخیص کالاهای اساسی و واسطه‌ای به دستگاههای اجرایی ابلاغ شد. بر همین اساس در روزهای اخیر دستورالعمل اجرایی این مصوبه نیز به گمرکات اجرایی ابلاغ گردیده است. با ابلاغ این بخشنامه عملا ترخیص کالاهای رسوبی در گمرکات با سرعت بالایی آغاز شد.

 

تیتر یک
  • تورم تولید کننده در همسایگی ۱۰۰ درصد قرار گرفت

    تورم تولیدکننده بخش صنعت در سال ۹۹ به رکورد خود در دهه ۹۰ رسید. این اتفاق چه تاثیری را بر قدرت خرید مردم در سال ۱۴۰۰…

از دست ندهید
بلیط هواپیما