سهم زنجیره صنایع غذایی از کل صنایع کشور

کدخبر: 384125
اقتصادنیوز : معاون امور صنایع وزارت صمت از برنامه این وزارتخانه برای تدوین سند راهبردی توسعه و تکمیل زنجیره تامین صنعت غذایی کشور با همکاری تشکل های تخصصی وپیشکسوتان این صنعت خبر داد.

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شاتا؛ مهدی صادقی‌نیارکی درنشست مشترک با تشکل های تخصصی صنایع غذایی افزود: به دنبال تهیه و تدوین یک سند برای توسعه و تکمیل زنجیره تامین در صنعت غذایی هستیم.

معاون امور صنایع وزارت صمت ادامه داد: صنعت غذا با محصولاتی به ارزش 250 هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود که 10 درصد از ارزش تولید کل صنایع کشور است.

وی ادامه داد: 8700 واحد تولیدی در کشور در این صنعت در حال فعالیت هستند که 370 هزار شغل ایجاد شده است. صادرات 2 میلیون تن محصول فرآوری شده در زنجیره صنایع غذایی ارزشی معادل حدود سه میلیارد دلار در سنوات مختلف دارد.

معاون امور صنایع وزارت صمت اضافه کرد: لازم است، شرکت‌های مدیریت زنجیره با هدف حداکثر سازی زنجیره ارزش توسط شرکت های معتبر پیشران صنایع غذایی تشکیل ‌شوند که از مرحله کشت و مواد اولیه تا رسیدن به دست مشتری کار را انجام می‌دهند.

معاون امور صنایع وزارت صمت افزود: جلوگیری از اتلاف منابع در طول این زنجیره و تنظیم بازار به صورت سیستمی و همچنین تطابق با فنآوری روز آمد در این جلسات راهبردی مد نظر است.

وی گفت : مدیریت ترکیب بهینه محصول و تنظیم قیمت در محصولات پرمصرف، خروجی‌های است که برای مدل زنجیره تامین صنایع غذایی ترسیم خواهد شد.

صادقی‌نیارکی با اشاره به بهره مندی از نظرات خبرگان این صنعت ادامه داد: باهم بزرگ شدن باید به یک فرهنگ غالب در زنجیره صنعت غذایی تبدیل شود.

گفتنی است در نشستی با حضور علی آقا‌محمدی «رییس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام»، تشکل‌ها و انجمن‌های تخصصی صنایع غذایی و تعدادی از صاحبان این صنعت برگزار شد، وضعیت زنجیره صنعت غذایی کشور بررسی شد.

در این نشست که برخی از صنعتگران بزرگ این صنعت راهبردی و نمایندگانی از بانک مرکزی و وزارت جهاد‌کشاورزی حضور داشتند ، هریک از حاضرین نیز به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود در خصوص تهیه و تدوین سند تکمیل و توسعه زنجیره تامین صنایع غذایی پرداختند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما