رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد

احیای روابط تجاری با سوریه

کدخبر: 390314
اقتصادنیوز : رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در جلسه بررسی راهکارهای رفع موانع و توسعه روابط تجاری با سوریه بر ضرورت ایفای نقش اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوریه در رویدادهای تجاری با این کشور تأکید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم همچنین از آمادگی این سازمان برای پیگیری و اجرای کلیه تفاهمات به عمل آمده از جمله رفع برخی موانع قانونی و برگزاری همایش فرصت‌های تجارت با سوریه در آینده نزدیک و بررسی اصلاحات مورد نیاز موافقت‌نامه تجارت آزاد با سوریه خبر داد.

وی افزود: انتطار می‌رود با هماهنگی و هم‌افزایی نهادهای دولتی و بخش خصوصی دست اندرکار تجارت سوریه، در آینده نزدیک شاهد شکل‌گیری مجدد فعالیت‌ها برای حضور در بازار سوریه و احیای روابط تجاری با این کشور که پس از شیوع ویروس کرونا تنزل یافت، باشیم.

در این دیدار همچنین مقرر شد در خصوص برگزاری نمایشگاه‌های ایران در سوریه، تبادل هیات‌های تجاری، برگزاری همایش‌های تجاری، آزادسازی ۸۸ قلم کالای معاف از موافقت‌نامه تجارت آزاد با کشور سوریه، تبدیل تعرفه چهار درصدی موجود به صفر، اصلاح قواعد مبداء موافقت‌نامه مذکور، برگزاری کمیته‌های مشترک تجاری و صنعتی، تسهیل حمل و نقل کالا به سوریه و حمایت از مرکز تجاری ایران در دمشق همکاری‌ها و هماهنگی‌های لازم بین طرف‌ها به عمل آید.

 
 
تیتر یک
  • منحنی نرخ بازدهی در۱۶ اسفند ۹۹ منتشر شد+نمودار

    اقتصادنیوز: امروز ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ حجم معاملات اوراق بدهی توانست مجددا از مرز ۲۰۰ میلیاردتومانی گذر کند.

از دست ندهید
بلیط هواپیما