رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد

آخرین آمار شکایت مردمی از وضعیت کالا و خدمات در دی ماه

کدخبر: 391403
اقتصادنیوز : رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد؛ در دیماه امسال 21 هزار و 92 فقره گزارش و شکایت مردمی در خصوص کالا و خدمات از طریق ستاد خبری مستقر در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها دریافت شده است.

به گزارش شاتا، عباس تابش با بیان این مطلب افزود: از مجموعه شکایات دریافت شده 20 هزار و 677 فقره معادل 98 درصد قابل پیگیری و 415 فقره معادل 2 درصد غیر قابل پیگیری بوده است.

وی تصریح کرد: از مجموع شکایات رسیدگی شده 5 هزار و 628 فقره معادل 26 درصد منجر به تنظیم برگ گزارش بازرسی و ۷ هزار و 921 فقره معادل 38 درصد منجر به عدم احراز تخلف و 7 هزار و 543 فقره معادل 36 درصد به علت انجام کار کارشناسی در حال پیگیری می باشد.

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با اعلام این که از این تعداد شکایات 18 هزار و 837 فقره معادل 89 درصد مربوط به کالا بوده است، گفت: 2 هزار و 255 فقره مربوط به خدمات بوده که معادل 11 درصد شکایات می باشد.

تابش اضافه کرد: بیشترین شکایت دریافت شده در بخش کالا مربوط به انواع نان، روغن مایع و در بخش خدمات مربوط به نرخ تعمیر خودروهای سبک و رستوران های غذاخوری است.

دریافت 71 درصد از شکایات به صورت تلفنی

وی با اعلام اینکه بیشترین شکایات بر اساس نوع تخلف مربوط به گرانفروشی و تقلب است، گفت: در ارتباط با نحوه دریافت شکایات در مجموع 14 هزار و 860 فقره معادل 71 درصد به صورت تلفنی، 2 هزار و 846 فقره معادل 13 درصد به صورت حضوری و 3 هزار و 386 فقره معادل 16 درصد بصورت کتبی بوده است.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ادامه داد: مجموع شکایات دریافتی در دیماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل(22 هزار و 86 فقره) کاهش ۵ درصدی داشته است و استان‌های تهران، خراسان رضوی، البرز و آذربایجان شرقی با افزایش تعداد شکایات و استانهای کهگیلویه و بویراحمد، سمنان، زنجان و ایلام با کاهش شکایات مواجه بودند.

تابش بیان کرد: سهم شکایت های بررسی شده متخلف و غیر متخلف از کل شکایات قابل پیگیری در دیماه امسال به میزان 64 درصد بوده که نسبت به آذرماه امسال 2 درصد کاهش داشته است.

وی در پایان اعلام کرد: بر اساس تدابیر اتخاذ شده از مجموعه شکایات رسیدگی شده که منجر به تخلف شده اند 680 فقر منجر به مصالحه و جلب رضایت شاکیان شده و از تشکیل و ارجاع پرونده به تعزیرات و دیگر محاکم اجتناب شده است.

 
تیتر یک
  • پس لرزه های حمله موشکی به تاسیسات نفتی عربستان

    در نخستین روز معاملات جهانی، قیمت نفت پس از اتفاق های ژئوپولیتیک در منطقه خاورمیانه وارد کانال ۷۰ دلار شد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما