رئیس کمیسیون صنایع و معادن اعلام کرد:

ورود مجلس به موضوع فروش زمین کارخانه ها

کدخبر: 409784
اقتصادنیوز : کمیسیون صنایع و معادن مجلس بر وضعیت کارخانه‌ها نظارت دارند، مشکلاتی مانند سوءاستفاده برخی افراد از واحدهای تولید به منظور فروش زمین‌های مرغوب این کارخانه ها احصا و در حال بررسی است.

  به گزارش اقتصادنیوز؛ اکبری تالارپشتی، رئیس کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به واگذاری های نادرست کارخانه ها اعلان کرد: از آنجا که شیوه واگذاری کارخانه‌ها نادرست است، در بسیاری موارد شاهد آن هستیم که خریدار پس از خصوصی‌سازی زمین کارخانه را فروخته و موجب بیکاری کارگران می‌شود.

به گفته رئیس کمیسیون صنایع و معادن، برخی کارخانه‌ها در مناطقی قرار دارند که ارزش زمین آن بسیار است در نتیجه خریدار به جای افزایش راندمان تولید، زمینه به تعطیلی کشاندن کارخانه و استفاده از زمین و ماشین آلات آن را فراهم می‌کند.

وی افزود: از آنجا که اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس بر وضعیت کارخانه‌ها نظارت دارند، مشکلاتی مانند سوءاستفاده برخی افراد از این واحدهای تولید به منظور فروش زمین‌های مرغوب این کارخانه ها احصا و در حال بررسی است.

به گفته رئیس کمیسیون صنایع و معادن، در این نشست تعطیلی کارخانه‌ها با هدف فروش زمین و ماشین آلات آن مطرح شد؛ در حال حاضر قوه قضاییه به دقت از تعطیلی کارخانه‌ها جلوگیری می‌کند.کمیسیون صنایع و معادن موضوع به تعطیلی کشاندن کارخانه‌ها به منظور استفاده از زمین آنها را به دقت بررسی کرده و در جلسات آینده نیز این موضوع را با حضور دستگاه‌های اجرایی پیگیری می‌کند.

 

تیتر یک
  • پیش بینی بورس دوشنبه ۲۷ اردیبهشت

    روز گذشته علاوه بر شاخص کل بورس، شاخص هم وزن نیز نزول کرد. پیش بینی بورس دوشنبه ۲۷ اردبیهشت نشان می دهد چشم انداز…

از دست ندهید
بلیط هواپیما