عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اعلام کرد:

تشکیل کمیته رسیدگی به مشکلاتSME ها در مجلس

کدخبر: 442157
اقتصادنیوز : ارزیابی های نشان دهنده آن است که بنگاه‌های کوچک و متوسط (SME)ها سهم ۸۰ درصدی در صنعت دارند و با وجود سهم بالایی که این بنگاهها در بخش صنعت دارند اما با مشکلات بسیاری روبرو هستند.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ طی سالهای اخیر اقدامات بسیاری در راستای بهبود مشکلات بنگاههای کوچک و متوسط برداشته شده اما هیچ یک از این اقدامات نتوانسته گره گشای مشکلات این بخش شود. حال در راستای رفع چالش این بنگاهها کمیسیون صنایع و معادن مجلس تشکیل کمیته جدیدی تحت عنوان «صنایع کوچک و متوسط» را در دستور کار قرار داده تا مشکلات این واحدها شناسایی و راهکارهای موردنیاز احصا شود.

در این خصوص حجت اله فیروزی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به خانه ملت می گوید: با توجه به اینکه حدود 80 درصد صنعت مربوط به بنگاه‌های کوچک و متوسط (SME)ها است، کمیته‌ی جدیدی تحت عنوان«صنایع کوچک و متوسط» در کمیسیون صنایع و معادن تشکیل شد و بنده نیز رئیس این کمیته شدم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقرر شده با برگزاری جلسات مختلف با انجمن‌های مختلف، مرکز پژوهش‌ها و مسئولان مربوطه مشکلات صنایع کوچک و متوسط احصا و راهکارهای رفع آن مشخص شود، افزود: پس از برگزاری این نشست‌ها، اگر حوزه صنایع کوچک و متوسط به قانونگذاری نیاز داشته باشد، اقدامات لازم در این زمینه انجام می‌گیرد.

وی با اشاره به ضرورت تامین نقدینگی موردنیاز صنایع کوچک و متوسط، اضافه کرد: از آنجا که به این حوزه با وجود ظرفیت‌های بسیار توجه ویژه‌ای نمی‌شود، مقرر است راهکارهای حمایت‌های مالی از این صنایع مشخص شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه این واحدها نقش مهمی در اشتغالزایی و بهبود وضعیت اقتصادی در حوزه‌های صنعت، معدن و... دارند، ادامه داد: تلاش می‌شود در جریان بررسی بودجه سال 1401 اعتبارات ویژه‌ای برای حمایت از (SME)ها تصویب شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بازاریابی و صادرات را یکی از مشکلات موجود در مسیر صنایع کوچک و متوسط برشمرد و تصریح کرد: در شرایط کنونی صنایع کوچک توانایی رقابت در بازار را ندارند بنابراین بازاریابی یکی از اصولی است که باید در توسعه صنایع کوچک موردتوجه قرار گیرد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما