گزارش اقتصادنیوز از تحولات بازار خودرو در آخرین روز پاییز

دو گام پراید برای کف خاکریز 100 میلیون + جدول

کدخبر: 380424
رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که بازار محصولات پرتیراژ سایپا آخرین روز پاییز را با افت قیمت سپری کرد.

به گزارش اقتصادنیور؛ ارزیابی صورت گرفته از بازار خودرو نشان دهنده آن است که تمام محصولات پرتیراژ سایپا در آخرین روز پاییز افت قیمت داشته است. براساس رصد بازار  «پراید 111»  نسبت به روز شنبه افتی 500 هزار تومانی داشت و «پراید 131» نیز دو میلیون تومان ارزان تر  در بازار قیمت خورد. اما «تیبا2 معمولی» نیز یک میلیون تومان افت قیمت نسبت به روز گذشته را تجربه کرد. «تیبا صندوقدار» نیز افتی یک میلیونی نسبت به روز گذشته داشت و ساینا نیز 500 هزار تومان ارزان تر شد.

از جمله محصولات سایپا که  در بازار مورد ارزیابی قرار  گرفت، می توان به «پراید 111»، «پراید 131»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2» و «ساینا» اشاره کرد. خودروهای که در میان پرتیراژها در بازار بیشترین تقاضا را به خود اختصاص داده‌اند.

نبود تقاضا عمده دلیلی است که فعالان بازار خودرو ثبات در بازار خودرو را به آن نسبت می دهند، ایجاد توقع انتظار کاهش قیمت با توجه اظهارات مطرح شده مبنی بر رشد تولید خودروسازان یکی از دلایلی است که موجب شده تا خریداران فعلا دست از خرید بکشند تا شاید با کاهش بیشتر قیمت خودرو در بازار روبرو شوند.   

قیمت پرتیراژهای سایپا در بازار

براساس ارزیابی بازار خودرو «پراید 131» که مدت ها است با وجود آنکه تولید آن متوقف شده و همچنان عنوان خودرو ارزان را برای خود حفظ کرده است  با افت دو میلیونی قیمت آن به 102 میلیون تومان رسید تا به این طریق تنها دوگام تا 100 میلیون تومانی شدن فاصله داشته باشد. این خودرو با توجه به قیمت پایین خود نسبت به سایر محصولات موجود در بازار توانسته طرفداران خاص خود را داشته باشد.

اما قیمت مدل هاچ‌بک پراید یا همان «پراید 111» 500 هزار تومان ارزان تر نسبت به روز شنبه در بازار قیمت خورد و با قیمت 124 میلیون تومان در بازار معامله شد که با این شرایط می توان گفت این خودرو نیز افتی یک میلیون تومانی در بازار داشته است.  تولید این خودرو نیز همانند پراید 131 متوقف شده اما این خودرو با توجه به قیمت و اسپرت بودن آن همچنان متقاضیان بسیاری دارد، این امر موجب شده تا این خودرو در بازار در رده خودروهای پرطرفدار قرار گیرد.

«تیبا2 معمولی» دیگر محصول سایپا نیز با توجه به اینکه در رده خودروهای هاچ بک قرار دارد طرفداران خاص خود را دارد، در آخرین روز پاییز  یک میلیون تومان ارزان تر از روز ماقبل و با قیمت 119 میلیون تومان معامله شد. «تیبا صندوقدار» نیز با توجه به قیمتی که در بازار عرضه می شود توانسته نظر متقاضیان را به خود جلب کند براساس ارزیابی بازار این خودرو یک میلیون ارزان تر از روز گذشته و با محدوده قیمت 112 میلیون‌تومان در بازار قیمت خورد.

«ساینا» هم که به لحاظ قیمتی و حتی فرمی هم تراز تیبا است نیز  در بازار افتی 500 هزار  تومانی را تجربه کرد و با قیمت 125 در بازار معامله شد .

سایپا 30

source: اقتصادنیوز
تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران؛ ۳ بهمن

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات دوم بهمن‌ماه در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید