رصد بازار خودروهای لوکس +اینفوگرافیک

آخرین قیمت خودروهای لاکچری در بازار

کدخبر: 395275
اقتصادنیوز: از بازار خودروهای لاکچری چه خبر؟ رصد بازار خودروهای لوکس نشان دهنده آن است که لاکچری ها با رنج قیمتی 2 ونیم میلیارد تا 7 میلیارد و700هزارتومان در بازار معامله می شوند.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ در سالهای گذشته لوکس ها در رده خودروهای محدود قرار داشتند و لاکچری بازها با خودروهای محدود در خیابان های کشور جولان می دادند، اما این روزها خودروهای روز دنیا بعضا با پلاک گذر در کشور در حال تردد هستند. با توجه به اعمال ممنوعیت واردات خودرو در کشور در حال حاضر غالب لاکچری ها در بازار به صورت کارکرده یا با مدل پایین در کشور تردد می کنند. این امر موجب شده تا برخی از خودورهای لوکس تفاوت قیمتی قابل توجهی با یکدیگر در بازار داشته باشند. به طور مثال «مازراتی گرن کبریو» به دلیل اینکه مدل بدون کارکرد آن در بازار موجود نیست یا عرضه نمی شود در حال حاضر با قیمت پایین تر از«لکسوس RX» در بازار عرضه می شود؛‌بطوریکه لکسوس RX توانسته لقب گران ترین خودرو در میان لاکچری ها را به خود اختصاص دهد. 

در سالهای گذشته لوکس ها در رده خودروهای محدود قرار داشتند و لاکچری بازها با این خودروها در خیابان های کشور جولان می دادند، اما این روزها لاکچری ها به هر شکلی شده  خودروهای روز دنیا بعضا با پلاک گذر در کشور در حال تردد هستند. با این شرایط می توان گفت ممنوعیت ورود خودرو به کشور نیز از ورود خودروهای لاکچری به کشور جلوگیری نکرده است. 

با دیدن این خودروها اولین سوالی که به ذهن می رسد قیمت این خودروها است. رصد بازار نشان دهنده آن است که این خودرو ها با حداقل قیمت 2.5 میلیارد تومان تا 7.7 میلیارد تومان در بازار در حال خرید و فروش هستند.

قیمت لاکچری ها در بازار

نکته قابل تامل در خصوص خودروهای وارداتی این است که با توجه به ممنوعیت اعمال شده برای ورود این خودروها به کشور دسترسی به خودروهای بدون کارکرد خارجی در کشور به راحتی امکان پذیر نیست.

مینی کوپر 5 درب S

مینی به‌عنوان یکی از کوچک‌ترین خودروهای واردشده به بازار ایران طبیعی است که خریدار این خودرو نسبت به افراد دیگر جسورتر و ماجراجوتر است. مینی کوپر در مدل 2018 و در دو تیپ استاندارد و کوپرS وارد کشور شد.  

رصد بازار خودروهای لاکچری نشان دهنده آن است که در حال حاضر «مینی کوپر 5 درب S» مینی به‌ عنوان کوچک‌ترین خودروی وارد شده به کشور با 12 هزار کیلومتر کارکرد با قیمت دو میلیارد و 550 میلیون تومان در بازار معامله می شود.

با توجه به قیمت‌ آپارتمان در مناطق مختلف تهران می‌توان گفت که با فروش یک آپارتمان 103 متری در ستارخان یا آپارتمان 70 متری نوساز در امیرآباد شمالی می‌توانید صاحب این خودروی لاکچری شوید.

مازراتی گرن کبریو

مازراتی یکی دیگر از خودروهای چشم نواز در بازار خودروهای لاکچری در بازار ایران محسوب می شود. مازراتی گرن کبریو یا گرن کابریو، خودرویی دو درب است که همانند برادر بزرگ‌تر خود در سه تیپ استاندارد، S و MC در بازار کشورمان حضور دارد.

براساس ارزیابی بازار در حال حاضر مدل 2012 این خودرو با کارکرد 34 هزار کیلومتر در بازار قیمتی در حدود 6 میلیارد و 200 میلیون دارد کارکرده بودن این خودرو موجب شده تا این خودرو لاکچری به لحاظ قیمتی از خودروهای دیگر لاکچری دیگر مانند بنز و بی ام و و لکسوس ارازن تر شود. 

پورشه ماکان

پورشه ماکان خودروی کامپکت SUV که در سال ۲۰۱۴ توسط خودروساز آلمانی پورشه تولید شده است. پورشه ماکان دومین خودرو در کلاس SUV است، که توسط پورشه عرضه شد. این خودرو در 4 مدل معمولی ، ماکان S، ماکان GTS و ماکان توربو تولید می شود. کارکرده بودن این خودرو موجب شده تا به لحاظ قیمتی این خودرو که در سایر کشورها نیز در میان خودروهای لوکس قرار دارد قیمت کمتری از سایر لاکچری ها داشته باشد. در حال حاضر مدل 2017 این خودرو با کارکرد 27 هزار کیلیومتر دربازار قیمتی در حدود 5 میلیارد و 400 میلیون تومان دارد.

بنز کلاس E200

مرسدس بنز E کلاس یک سدان سایز متوسط لوکس است که نسل اول آن در سال 1993 معرفی شد و در حال حاضر در پنجمین نسل و به عنوان یکی از محبوب‌ترین خودروهای کلاس خود به تولید می‌رسد. مرسدس بنز E کلاس یکی از بهترین خودروها در کلاس خود محسوب می‌شود و اتفاقا نسل سوم آن با کد اتاق W211، در ایران مونتاژ شد و می‌توان این اتفاق را یکی از تاریخی‌ترین رویدادهای خودرویی کشور دانست.

در حال مدل 2017 این خودرو با قیمت 7 میلیارد و 70 میلیون تومان در بازار عرضه می شود.

بی ام و سر 7

بی ام و سری 7 بزرگ ترین و لوکس ترین ماشین شرکت BMW است که آخرین نسل آن مدتی قبل وارد بازار ایران شد. این اتاق بی ام و سری 7 که با کد G12 و G11 شناخته میشود و به دلیل محدودیت‌های موجود در واردات خودرو، تنها نسخه 730Li به بازار کشورمان راه پیدا کرد.

در حال حاضر این خودرو با مدل 2017 در بازار با قیمت 7 میلیارد و 500 میلیون تومان در بازار معامله می شود.

لکسوس RX

لکسوس RX از محبوب ترین ماشین های شاسی بلند موجود در کشور است؛ که تا کنون در چهار نسل وارد بازار های جهانی شده است و نسل دوم و سوم این ماشین هم در ایران تا قبل از وضع قانون ممنوعیت واردات ماشین های با حجم موتور بالای 2500 سی سی فروش بسیار خوبی را تجربه کرده است . لکسوس برای افزایش فروش و گستردگی بازار لکسوس RX مدل 2017 این ماشین را با پیشرانه 2 لیتری توربو که این موتور عینا با لکسوس NX200T مشابه است وارد بازار کرده است.  

لوکس111111

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما