رصد بازار خودروهای داخلی

بازار خودرو منتظر یک خبر خوش سیاسی + جدول

کدخبر: 398352
اقتصادنیوز : رصد بازار خودرو نشان می دهد محصولات پرطرفدار سایپا که روزهای اول هفته جاری را با رشد قیمت آغاز کرده بودند امروز در بازار بدون تغییر قیمت عرضه شدند.

 به گزارش اقتصادنیوز؛ پرطرفدارهای سایپا در حالی امروز به آرامش رسیدند که طی سه روز گذشته شاهد افت قیمت محصولات این شرکت در بازار بودیم، اما برخی عوامل از جمله انتظار برای خبر خوش سیاسی موجب شد تا در کنار سایر عوامل شاهد ثبات در بازار خودرو باشیم عاملی که خوش بینی در بازار را به همراه داشته و موجب شده تا بسیاری از خریداران به امید کاهش بیشتر قیمت فعلا دست از خرید بکشند و به این طریق بازار بیش از پیش وارد رکود شود.

از جمله محصولات سایپا که امروز قیمت آنها را مورد بررسی قرار داده‌ایم، می توان به «پراید 111»، «پراید 131»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2» و «ساینا» اشاره کرد. خودروهای که در میان پرتیراژها در بازار بیشترین تقاضا را به خود اختصاص داده‌اند.

به گفته فعالان بازار خودرو صدور فاکتور برای برخی خودروها با مدل 1400 یکی از دلایلی است که موجب شده تا خریداران تا رسیدن این خودروها (پلاک شدن) به بازار برای خرید دست نگهدارند، عاملی که بر رکود بازار دامن زده است و با این شرایط می توان گفت خودروهای مدل 1400 بازار خودور را رام کرد.

از دیگر مسائلی که فعالان بازار خودرو رسیدن بازار به ثبات را به آن نسبت می دهنده می توان به اخبار سیاسی اشاره کرد، عاملی که خوش بینی در بازار را به همراه داشته و موجب شده تا بسیاری از خریداران به امید کاهش بیشتر قیمت فعلا دست از خرید بکشند.  

به این دو عامل می توان نوسان در بازار ارز بخصوص بازار دلار را نیز اضافه کرد، عاملی که چندی است بازار خودرو را با تغییرات خود دستخوش تغییر کرده است.

پراید 19

 

 

تیتر یک
  • بررسی شاخص های کلان اقتصاد ایران در دهه ۹۰

    اقتصاد نیوز :طبق گزارش مرکز آمار ، شاخص فلاکت در ایران در سال ۹۸ به ۴۵.۴ رسیده است .با توجه به افزایش نرخ تورم در سال…

از دست ندهید
بلیط هواپیما