رصد بازار خودروهای کارکرده؛

قیمت " میتسوبیشی asx " کارکرده در بازار + اینفو

کدخبر: 402941
اقتصادنیوز : ​نخستین سری میتسوبیشی asx با مدل 2012 به ایران رسید و فروش آن تا قبل از ممنوعیت واردات خودرو یعنی سال 2018، ادامه داشت.

به گزارش اقتصادنیوز، این کراس‌اوور کامپکت ژاپنی در این 6 سال حضور در بازار کشور ما، سه بار دست‌خوش فیس‌لیفت قرار گرفت. این فیس‌لیفت‌ها دقیقا در بازه‌های زمانی دو ساله یعنی سال‌های 2014، 2016 و 2018 روی این خودرو اعمال شدند. مشخصات فنی میتسوبیشی asx در این فیس‌لیفت‌ها تغییر چندانی نکرد و فقط شاهد بهبودی اندک در طراحی ظاهری و آپشن‌های خودرو بودیم.

برخلاف فیس‌لیفت گسترده مدل 2020 این خودرو (که در بازار کشور ما موجود نیست)، فیس‌لیفت‌های یادشده بسیار جزئی بودند و شاید بسیاری از افراد قادر نباشند تا به‎راحتی تفاوت‌های ظاهری موجود بین مدل‌های مختلف میتسوبیشی asx موجود در بازار ایران را تشخیص دهند.

میتسوبیشی asx در بازارهای جهانی با پیشرانه‌های متنوعی قابل سفارش است که بین 1.6 تا 2.4 لیتر حجم دارند. این خودرو با یک پیشرانه 2 لیتری تنفس طبیعی در بازار کشور ما عرضه شده است که تقریبا در رنج میانی پیشرانه‌های قابل‌سفارش در بازارهای جهانی قرار می‌گیرد. پیشرانه مذکور، حداکثر قدرت 147 اسب بخار و حداکثر گشتاور 197 نیوتن‌متر را تولید می‌کند و نیروی خود را از طریق یک گیربکس اتوماتیک ضریب متغیر (CVT) به چهار چرخ میتسوبیشی asx انتقال می‌دهد.

میتسوبیشی asx با این مشخصات فنی، برای طی‌کردن هر صد کیلومتر مسافت در سیکل ترکیبی به 8.4 لیتر سوخت نیازمند است. شتاب صفرتاصد و حداکثر سرعت این زیباروی ژاپنی نیز به ترتیب برابر با 11.5 ثانیه و 191 کیلومتر بر ساعت است.

میتسوبیشی asx با دارابودن امکاناتی مثل سیستم ترمز ضدقفل، کنترل پایداری الکترونیکی، کنترل کشش و 7 عدد ایربگ، وضعیت ایمنی بسیار مناسبی دارد. مدل‌های 2018 این خودرو به سیستم پیشگیری از تصادف (ترمزگیری اتوماتیک در مواقع اضطراری) نیز مجهز شده‌اند تا میتسوبیشی asx از نظر ایمنی در برابر رقبا کمبودی نداشته باشد.

اقتصاد نیوز در گزارشی به برآوردهای این خودرو پرداخته است. مدل های معرفی شده  دارای سند دست اول نیستند یا با آسیب دیدگی های در بدنه همراه شده اند. البته تاکید می شود قیمت گذاری خودروهای کارکرده بسیار سلیقه‌ای و براساس نظرفروشنده و خریدار صورت می گیرد، اما برخی مراجع بر مبنای سال تولید، کارکرد ماشین و  نوع رنگ و سطح آسیب دیدگی اقدام به قیمت گذاری این خودروها می‌کنند. این گزارش بازتاب دهنده دیدگاه این مراجع است.میتسوبیشی

 

تیتر یک
  • نقش عرضه بازار ساز در افت قیمت ها در بازار ارز

    اقتصاد نیوز: قیمت دلار تا چه حد تحت تاثیر مذاکرات وین قرار دارد؟ رفتار معامله گران ارزی نشان می دهد:«بسیار زیاد».

از دست ندهید
بلیط هواپیما