نکته‌هایی مهم و کلیدی که هنگام خرید خودروی کارکرده باید به آن توجه کنید!

کدخبر: 410790
اقتصاد نیوز : نکاتی کارآمد، برای کسانی که می‌خواهندخودروی کارکرده خریداری کنند را برای شما آماده کردیم.

به گزارش اقتصادنیوز ، بسیاری از افراد به منظور صرفه جویی در هزینه‌ها یا به دلیل اینکه قادر به خرید خودروی جدید نیستند، به دنبال خرید خودرو‌های کارکرده و دست دوم هستند. اما در صورت عدم رعایت برخی قوانین ممکن است این روند بی‌فایده باشد. برای اطمینان از دستیابی به هدف مورد نظر هنگام خرید ماشین دست دوم، میکائیل کلودوچکین، متخصص وب سایت روسی ZR توصیه می‌کند که به چندین نکته توجه کنید، اولین نکته برای خریدار، تعیین بودجه‌ای است که به خرید ماشین اختصاص می‌دهد و اطمینان پیدا می‌کند که قیمت اتومبیل ارائه شده به او با میانگین قیمت گزینه‌های مشابه در بازار مطابقت دارد، بنابراین او باید پیشنهادات ارائه شده در نمایندگی‌های معروف خودرو را مقایسه کند.

بنا به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، نکته مهم دیگری که خریدار هنگام خرید خودروی کارکرده و دست دوم باید به آن توجه کند، تایید وضعیت قانونی آن، یعنی تایید سوابق مالکیت و مطابقت شماره VIN موجود در خودرو با شماره‌های موجود در اسناد مربوطه است. هنگام خرید یک ماشین دست دوم، خریدار باید آن را بررسی کند و قطعات آن را به دقت مشاهده کند تا به طور کلی یکپارچگی ساختار آن را بررسی کند. خریدار همچنین باید به مکان‌هایی که قطعات بدنه خارجی به یکدیگر متصل هستند، وضعیت رنگ بدنه، تاریخ تولید چراغ‌های جلو، شیشه و بسیاری از عناصر قابل تعویض، و همچنین بررسی وضعیت لولا‌های درب و عناصر عایق لاستیکی بین قسمت‌های سازه توجه کنند.

در هنگام بازرسی وسیله نقلیه، موتور و قطعات اصلی آن باید مورد بازرسی قرار گیرند و وضعیت مایعات و روغن‌ها در برخی از قسمت‌های خودرو بررسی شود. خریدار همچنین باید عملکرد سیستم‌های الکتریکی در ماشین، کار چراغ‌ها، سیستم‌های تهویه مطبوع و گرمایش، کار برف پاک کن‌ها و طاقچه‌های درب را تایید کند. قبل از خرید هر خودروی دست دوم، بررسی آن از طریق سیستم‌های رایانه‌ای ویژه، بررسی وضعیت فنی سیستم‌های آن و همچنین اطمینان از مسافت واقعی طی شده بسیار مهم است.

برای اطمینان از عملکرد موتور و عملکرد سیستم‌های ترمز و جعبه دنده، ترجیح داده می‌شود که خریدار قبل از اینکه خودرو را در اختیار داشته باشد، یک بار با آن رانندگی کند تا مشکلات فنی آن را متوجه شود. آخرین نکته مهم توجه به قرارداد‌های خرید، متن و جزئیات آن‌ها قبل از امضای آن‌ها است. خریدار بعد از توجه به تمام این نکات می‌تواند از وضعیت خودرویی که خریداری می‌کند مطلع شود و اتومبیل دلخواه خود را خریداری کند.

تیتر یک
  • بررسی رشد ماهانه قیمت وام مسکن درخرداد ۱۴۰۰

    بررسی روند هزینه وام مسکن در روز های اخیر نشان از ثبات نسبی این متغیر در این مدت داشته اما روند ماهانه قیمت ها نشان از…

از دست ندهید
بلیط هواپیما