رصد بازار خودروهای داخلی؛

رشد قیمت در بازار خودروهای داخلی+جدول

کدخبر: 412746
اقتصادنیوز: همزمان با افزایش قیمت محصولات سایپا، امروز محصولات پرطرفدار ایران خودرو نیز رشد قیمت را تجربه کردند تا به این طربق پرونده خودروهای داخلی 26 اردیبهشت ماه1400 با رشد قیمت بسته شود.

به گزارش اقتصادنیوز؛ به گفته فعالان بازار خودرو افزایش نرخ دلار موجب شد تا بازار آرام خودرو امروز به یکباره تغییر کند و روند صعودی شدن در پیش گیرد، روندی که بسیاری از فعالان بازار خودرو معتقدند در صورت تداوم افزایش نرخ دلار در هفته جاری شاهد رشد مجدد قیمت در بازار خودروهای داخلی خواهیم بود.

اثرگذاری نرخ دلار در بازار خودرو در حالی است که بسیاری امیدوار بودند با تحقق (انتظارات مثبت از مذاکرات وین) و تداوم افت نرخ دلار که هفته گذشته شاهد آن بودیم در هفته جاری نیز همانند هفته گذشته بازار خودروهای داخلی شکل نزولی به خود گیرد، اما این امر محقق نشد و بازار شکل معکوس به خود گرفت.

از سوی دیگر رشد قیمت خودرو در بازار در حالی شکل گرفته که به گفته فعالان بازار خودرو فروشنده ای در بازار بسیار اندک است و بسیاری از فروشندگان به امید افزایش بیشتر قیمت فعلا معامله نمی کنند.

ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که از محصولات پرتیراژ ایران خودرو مانند « پژو 206 تیپ 2»، « پژو 206 تیپ 5»، «پژو 206 صندوقدار» ، « سمندLX » ، «سمند LX با موتور«EF7و «سمند سورن»، امروز تمام محصولات پرطرفدار ایران خودرو به غیر از پژو 206 صندوقدار رشد یک میلیونی قیمت را تجربه کردند.

براساس رصد بازار خودرو قیمت پژو 206 تیپ 2 امروز با افزایشی یک میلیون تومانی در بازار به 202 میلیون تومان رسید. از سوی دیگر ارزیابی های صورت گرفته نشان دهنده آن است که «پژو 206 تیپ 5» نیز امروز در بازار 259 میلیون تومان قیمت گذاری شد. اما در میان خانواده 206 مدل صندوقدار این خودرو امروز بدون تغییر و با قیمت 245 میلیون تومان در بازار عرضه شد.  

 ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز خانواده سمند هم افزایش یک میلیون تومانی در بازار داشته اند. براساس ارزیابی های صورت گرفته «سمندLX»  امروز در بازار با قیمت 191 میلیون تومان عرضه شد. «سمندLX  با موتور EF7» نیز 200 میلیون و سمند سورن با  قیمت 242 میلیون تومان قیمت گذاری شدند.

ایران 26

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما