رصد بازار خودروهای کارکرده؛

قیمت « پژو 407» کارکرده در بازار + جدول

کدخبر: 414274
اقتصادنیوز : پژو 407 یک سدان خانوادگی فرانسوی است که در سال 2003 و به عنوان جانشینی برای پژو 406 معرفی شد. 407 تا سال 2010 بر روی خط تولید پژو قرار داشت و در سال 2008 هم وارد بازار ایران شد.

به گزارش اقتصادنیوز؛ پژو 407 در بازارهای جهانی در نسخه‌های سدان، کوپه و استیشن واگن به تولید می‌رسید که در این بین تنها مدل سدان وارد کشورمان شد.

پژو 407 در بازارهای جهانی با طیف وسیعی از موتورها عرضه شد ولی ایران خودرو تنها یک مدل را وارد بازار کشورمان کرد. این مدل به یک موتور 2  لیتری 4 سیلندر مجهز شده که قادر است 141 اسب بخار قدرت و 200 نیوتن متر گشتاور تولید کند. این قدرت به وسیله جعبه دنده 5 سرعته دستی و یا 4 سرعته اتوماتیک به چرخ‌های جلو انتقال می‌یابد.

این دو خودرو به دو گیربکس دنده‌ای و اتوماتیک مجهز است که گیربکس دنده ای این خودرو سرعتی معادل ۲۱۳ کیلومتر در ساعت داشته که در عرض ۱۰/۹ثانیه به شتاب صفر تا صد می‌رسد.

اما گیربکس اتوماتیک دارای سرعتی برابر ۲۰۷ کیلومتر در ساعت است و می‌تواند در عرض ۱۰ ثانیه به شتاب صد کیلومتر برسید.

پژو 407 در هر دو حالت دارای استاندارد یورو ۴ است. براساس ارزیابی های صورت گرفته مصرف سوخت ترکیبی اتوماتیک در هر صد کیلومتر ۱۲ لیتر و معمولی ۱۱ لیتر است.

پژو 407 ویژگی‌ها و تجهیزات رفاهی چون 6 کیسه هوا، سیستم‌های ترمز و پایداری ABS-EBA-EFB-REF-ESP-ASR، ایموبلایزر، سیستم صوتی با 10 بلندگو، تنظیم برقی صندلی راننده، سانروف، کروز کنترل و سنسور باران را در اختیار سرنشینان قرار می‌دهد.

اقتصادنیوز در گزارشی به برآوردهای قیمتی این خودرو پرداخته است. مدل های معرفی شده  دارای سند دست اول نیستند یا با آسیب دیدگی های در بدنه همراه شده اند. البته تاکید می شود قیمت گذاری خودروهای کارکرده بسیار سلیقه‌ای و براساس نظرفروشنده و خریدار صورت می گیرد، اما برخی مراجع بر مبنای سال تولید، کارکرد ماشین و  نوع رنگ و سطح آسیب دیدگی اقدام به قیمت گذاری این خودروها می‌کنند. این گزارش بازتاب دهنده دیدگاه این مراجع است.

جدول 407

 

 

 

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما