قیمت "لوتوس الیزه" کارکرده

"الیزه" خودرو دلربای اسپرت سوارن +اینفو

کدخبر: 418017
اقتصادنیوز : لوتوس الیزه (ELISE)، یک خودروی رودستر دو نفره، دیفرانسیل عقب و پیشرانه وسط است که تاکنون در سه سری متفاوت به جهانیان عرضه شده است.

به گزارش اقتصادنیوز، این خودرو  را می توان در رده خودروهای قرار داد که تمام المان‌های یک خودروی اصیل اسپرتی را در خود جای داده و از جنبه‌های زیبایی و دلربایی هیچ کم و کسری ندارد.

اولین سری لوتوس الیزه در تابستان 95 به‌دست مشتریان ایرانی رسید، لوتوس‌های وارداتی همگی از نسل سوم الیزه بودند. نسلی که از سال 2011 در بازار جهانی قابل خریداری بود، ولی از مدل 2016 پا به کشورمان گذاشت.

در حال حاضر، دو نوع پیشرانه برای لوتوس الیز عرضه می‌شود که در اساس هر دوی آنها از ساخته‌های شرکت تویوتا به شمار می‌آیند. پیشرانه نخست نسخه‌ای ۱.۶ لیتری است که از توانی معادل ۱۳۶ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۱۶۰ نیوتن‌متر برخوردار است. اما پیشرانه ۱.۸ لیتری این خودرو که نمونه سفارش ایران هم از همین نوع  است، توانایی تولید ۲۱۷ اسب بخار قدرت و ۲۵۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد.

این پیشرانه می‌تواند شتاب صفر تا صد را در زمانی معادل ۴.۲ ثانیه پر کند و سرعت نهایی برابر با ۲۳۴ کیلومتر بر ساعت را برای این خودرو تدارک ببیند. البته پیشرانه ۱.۸ لیتری الیز در یک ورژن ۲۵۰ اسب بخاری نیز عرضه می‌شود. به لحاظ سیستم انتقال قدرت، این خودرو از یک گیربکس ۶ سرعته دستی سود می‌برد که منبع این گیربکس هم از شرکت تویوتا است.

اقتصادنیوز در گزارشی به برآوردهای قیمتی این خودرو پرداخته است. مدل های معرفی شده  دارای سند دست اول نیستند یا با آسیب دیدگی های در بدنه همراه شده اند. البته تاکید می شود قیمت گذاری خودروهای کارکرده بسیار سلیقه‌ای و براساس نظرفروشنده و خریدار صورت می گیرد، اما برخی مراجع بر مبنای سال تولید، کارکرد ماشین و  نوع رنگ و سطح آسیب دیدگی اقدام به قیمت گذاری این خودروها می‌کنند. این گزارش بازتاب دهنده دیدگاه این مراجع است.

لوتوس

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما