رصد بازار خودروهای داخلی؛

حرکت موازی ایران‌خودرویی‌ها و دلار در بازار +جدول

کدخبر: 422730
اقتصادنیوز: رصد بازار محصولات پرطرفدار ایران خودرو در 8تیر 1400 نشان دهنده آن است که بازار این محصولات همراستا با بازار دلار افزایشی شده است.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ ارزیابی های صورت گرفته از بازار خودرو نشان دهنده آن است که در میان محصولات پرطرفدار این شرکت امروز «سمند LX با موتور EF7» ، «سمندLX»، «سورن» و «پژو تیپ 2» با رشد قیمت در بازار عرضه شدند.

به گفته فعالان بازار خودرو نوسان قیمت در بازار خودرو را می توان به نوسان در بازار دلار نسبت داد، هرچند عوامل دیگری مانند انتظار برای اعلام نتایج مذاکرات هسته ای و تعیین کابینه دولت سیزدهم در حال حاضر بیش از نوسان دلار بر بازار خودرو اثرگذار بوده است.     

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می توان به «پژو 206 تیپ 2»، « پژو 206 تیپ 5»، «پژو 206 صندوقدار» ، «سمندLX» ، «سمند LX با موتور EF7» و «سمند سورن» اشاره کرد.

ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که در میان محصولات ایران خودرو «سمند LX با موتور EF7» امروز با افزایش یک میلیون تومانی در بازار عرضه شد تا به این طریق نوار افزایش قیمت این خودرو پاره نشود. این خودرو طی هفته های اخیر به دفعات با افزایش قیمت در بازار عرضه شد و قیمت آن امروز در بازار به 221 میلیون تومان رسید. افزایش قیمت «سمند LX» نیز امروز دو میلیون تومان بود و قیمت این خودرو در بازار به 203 میلیون تومان رسید. از سوی دیگر رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که  «سمند سورن»  نیز امروز با افزایش یک میلیونی در بازار  داشته و قیمت آن به  243 میلیون تومان رسیده است.

از سوی دیگر  با توجه به ارزیابی بازار خودرو می‌توان گفت در میان خانواده محصولات پژو 206 نیز امروز «پژو 206 تیپ 2» نیز با افزایش دو میلیونی قیمت در بازار عرضه شد و  قیمت  آن به 213 میلیون تومان رسید.  اما «پژو 206 تیپ 5» نیز بدون تغییر در بازار 261 میلیون تومان قیمت گذاری شد و «206 صندوقدار» نیز بدون تغییر در بازار 247 میلیون تومان عرضه شد.

ایران 8

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما