رصد بازار خودروهای داخلی +جدول

جهش قیمتی ایران‌خودروهایی در اولین روز هفته

کدخبر: 430012
اقتصادنیوز : اقتصادنیوز: امروز 9 مرداد 1400 بازار پرتیراژهای داخلی همزمان با بازگشایی مراکز شماره گذاری پس از حدود یکماه تعطیلی رشد 1 تا 5 میلیون تومانی را در بازار تجربه کردند.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ رشد قیمت در بازار ایران خودرویی ها در حالی رقم خورد که سایپایی ها نیز با باز شدن مراکز شماره گذاری خودرو از افزایش قیمت خودرو در بازار جانماندن تا به این طریق بازار خودروهای پرتیراژ با رشد قیمت به استقبال باز شدن مراکز شماره گذاری خودرو برود.

در کنار رشد قیمت خودروهای داخلی پرتیراژ، امروز دلار هم رشد قیمت در بازار داشت، از دلار می توان به عنوان عامل اصلی تغییر قیمت در بازار یاد کرد، عاملی که ماه ها است با نوسان بسیار روبرو است و این نوسان بازار خودرو را نیز دستخوش تغییر پی در پی می کند.

علاوه بر نرخ دلار به گفته فعالان بازار خودرو توقعات انتظاری نیز در بازار همچنان وجود دارد و این عوامل نیز بر قیمت خودرو اثر بوده است. انتظار برای مشخص شدن نتایج مذاکرات و تعیین کابینه دولت جدید از جمله عوامل انتظاری هستند که بازار را تحت تاثیر خود قرار داده اند.

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می توان به «پژو 206 تیپ 2»، « پژو 206 تیپ 5»، «پژو 206 صندوقدار» ، «سمندLX» ، «سمند LX با موتور EF7» و «سمند سورن» اشاره کرد.

ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که در میان محصولات ایران‌خودرو قیمت «پژو 206 تیپ 2» امروز رشد 2 میلیونی داشت و قیمت آن به 228 میلیون تومان رسید. از سوی دیگر «206 صندوقدار» نیز امروز رشد 4 میلیونی را تجربه کرد و در بازار 260 میلیون تومان قیمت خورد. «پژو 206 تیپ 5» نیز با رشد یک میلیونی در بازار 273 میلیون تومان عرضه شد.

براساس ارزیابی بازار خودرو قیمت «سمند LX با موتورEF7»  نیز امروز با رشد 5 میلیونی در بازار به 245 میلیون تومان رسید.  از سوی دیگر رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که  «سمندLX» هم در بازار رشدی 3 میلیونی داشت و قیمت آن در بازار به 218 میلیون تومان رسید. اما «سمند سورن» در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز رشد چهار میلیونی داشت و قیمت آن نسبت به روز گذشته  250 میلیون تومان شد.

ایران 9

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما