رصد بازار خودروهای داخلی؛

شوک قیمتی در بازار سایپا + جدول

کدخبر: 430024
اقتصادنیوز : اقتصادنیوز: ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که علاوه بر محصولات پرتیراژ ایران خودرو که امروز9 مرداد 1400 رشد چند میلیونی در بازار داشتند محصولات سایپا هم با باز شدن مراکز شماره گذاری رشد قیمت را تجربه کردند.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ در میان محصولات سایپا امروز تمام محصولات سایپا رشد 1 تا 3 میلیون تومانی قیمت را تجربه کردند تا همراستا با ایران خودرویی ها شوک قیمتی را در بازار تجربه کنند.

در کنار رشد قیمت خودروهای داخلی پرتیراژ امروز دلار هم رشد قیمت در بازار داشت، از دلار می توان به عنوان عامل اصلی تغییر قیمت در بازار یاد کرد، عاملی که ماه ها است با نوسان بسیار روبرو است و این نوسان بازار خودرو را نیز دستخوش تغییر پی در پی می کند.

فروش فوق‌العاده خودروسازان متوقف شد

به گفته فعالان بازار خودرو توقعات انتظاری نیز در بازار همچنان وجود دارد و این عوامل نیز بر قیمت خودرو اثر بوده است. انتظار برای مشخص شدن نتایج مذاکرات و تعیین کابینه دولت جدید از جمله عوامل انتظاری هستند که بازار را تحت تاثیر خود قرار داده اند.

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می‌توان به «شاهین»، «کوییکR»، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2» و «ساینا» اشاره کرد.

براساس ارزیابی بازار خودرو «کوییک معمولی» امروز رشد یک میلیونی قیمت در بازار داشت و قیمت آن به 159 میلیون تومان رسید و «کوییک R» هم با رشد یک میلیونی در بازار 163 میلیون تومان عرضه شد.

قیمت «تیبا صندوقدار» نیز با رشد یک میلیونی امروز به 138 میلیون تومان رسید. رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که «تیبا2» معمولی در میان محصولات سایپا امروز با رشد 3 میلیونی در بازار روبرو بود و قیمت آن به 145 میلیون تومان رسید.

ساینا نیز امروز بدون تغییر در بازار با رشد یک میلیونی  و قیمت 148 میلیون تومان عرضه شدند.

از سوی دیگر با رصد بازار خودرو می‌توان گفت که براساس قیمت های جدید اعلامی از سوی شرکت های خودروساز قیمت شاهین نیز به 291 میلیون تومان رسید. به گفته فعالان بازار خودرو هنوز قیمت بازاری این خودرو مشخص نیست و این افزایش تنها به قیمت کارخانه ای این خودرو باز می گردد.

به گفته فعالان بازار خودرو در حال حاضر این خودرو در بازار 353 تا 360 میلیون تومان قیمت گذاری می شود، اما با توجه به اینکه هنوز سند شاهین در رهن است و بسیاری تمایل به خرید و فروش های متفرقه ندارند نمی توان قیمت قطعی این خودرو را اعلام کرد.

سایپا 9 مرداد

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما