بازار در انتظار طرح ساماندهی بازار خودرو؛

پرتیراژهای سایپا در بازار چند قیمت خوردند؟

کدخبر: 439125
اقتصادنیوز: بازار پرتیراژهای سایپا امروز 17 شهریور 1400 بدون تغییر قیمت گذاری شدند روندی که خلاف جهت نرخ دلار در بازار بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ عدم تغییر قیمت سایپایی ها در بازار در حالی رقم خورد که امروز بازار دلار رشد داشته است. به گفته فعالان بازار خودرو باز شدن پرونده طرح ساماندهی بازار و صنعت خودرو در مجلس موجب شد تا بازار چندان از روند قیمتی دلار پیروی نکند و در انتظار تعیین تلکیف طرح ساماندهی خودرو باشد، عاملی که موجب شده تا قیمت در بازار پرتیراژهای سایپا استپ کند. به گفته فعالان بازار خودرو در صورت تصویب طرح ساماندهی بازار خودرو شاهد افت چشمگیر قیمت در بازار خودرو خواهیم بود. عاملی که موجب شده تا خریداران و فروشندگان وارد بازار نشوند به همین دلیل فاز انتظاری به خود گیرند.

وضعیت محصولات سایپا در بازار

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می‌توان به «شاهین»، «کوییک R »،«کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2» و «ساینا» اشاره کرد.

توجه به روند بازار امروز محصولات سایپا بدون تغییر قیمت در بازار قیمت گذاری شدند و با این شرایط «کوییک معمولی» امروز در بازار 170 میلیون تومان قیمت گذاری شد و «کوییک R» هم با قیمت 176 میلیون تومانی در بازار عرضه شد.

از سوی دیگر براساس ارزیابی بازار خودرو امروز «تیبا صندوقدار» و «تیبا 2» نیز بدون تغییر به ترتیب در بازار با قیمت 149میلیون و 159 میلیون تومان قیمت گذاری شدند. «ساینا» هم امروز 159 میلیون تومان در بازار قیمت خورد.

همچنین با رصد بازار خودرو می‌توان گفت قیمت کارخانه ای شاهین نیز به 291 میلیون تومان است. به گفته فعالان بازار خودرو هنوز قیمت بازاری این خودرو مشخص نیست و این افزایش تنها به قیمت کارخانه ای این خودرو باز می گردد. به گفته فعالان بازار خودرو در حال حاضر این خودرو در بازار 353 تا 360 میلیون تومان قیمت گذاری می شود، اما با توجه به اینکه هنوز سند شاهین در رهن است و بسیاری تمایل به خرید و فروش های متفرقه ندارند نمی توان قیمت قطعی این خودرو را اعلام کرد.

سایپا 17

تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از آمار معاملات اوراق بدهی در بازار سهام؛

    در آخرین روز کاری هفته ارزش معاملات اوراق با کاهش ۶۹ درصدی -نسبت به روز سه‌شنبه- به ۴ هزار و ۱۹۴ میلیارد تومان رسید که…

از دست ندهید
بلیط هواپیما