رصد بازار خودروهای داخلی؛

قیمت محصولات ایران خودرو در 20 شهریور 1400+ جدول

کدخبر: 439783
اقتصادنیوز: ایران خودروها امروز20 شهریور 1400 با وجود نوسان رو به بالای قیمت دلار در بازار تقریبا بدون تغییر در بازار عرضه شدند.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ ارزیابی بازار پرتیراژهای ایران خودرو نشان دهنده آن است که امروز تنها «پژو 206 تیپ 5» رشد یک میلیونی در بازار داشته و سایر محصولات بدون تغییر در بازار عرضه شدند.

به گفته فعالان بازار خودرو یکی از عواملی که شاید بتوان ایجاد ثبات در بازار پرتیراژهای ایران خودرو را به آن نسبت داد به تکیمل بخشی از خودروهای ناقص این شرکت باز می گردد، خودروهای که به گفته فعالان بازار خودرو در صورت ورود آنها به بازار شاهد ایجاد اصلاح قیمت در بازار خودرو خواهیم بود.

 اما در کنار نوسان نرخ دلار اظهار نظرهای مطرح شده در روزهای گذشته در خصوص افت قیمت خودروهای وارداتی پس از آزاد شدن واردات خودور نیز در  بلاتکلیفی قیمت خودروهای داخلی اثر گذار بوده است. فعالان بازار خودرو با اشاره به اظهارنظرهای مطرح شده بر این نکته تاکید می کنند در صورتی که واقعا این طرح به تصویب برسد ما شاهد افت قیمت در بازار خواهیم بود اما آنچه مسلم است تا زمان تصویب طرح اظهارات مطرح شده اثر کوتاه مدت در بازار دارد و نمی تواند به صورت بلند مدت بازار خودرو را تحت تاثیر قرار دهد.

طرح ساماندهی بازار و صنعت خودرو  فردا در دستور کار مجلس قرار دارد، هر چند مشخص نیست این بار هم به رای گذاشته می شود یا نه؟ با این حال تا زمان تعیین تکلیف این طرح و تا زمانی که  طرح ساماندهی بازار و صنعت خودرو در مجلس در رفت و آمد است بازار خودرو از اظهارات مطرح شده در خصوص این طرح اثر خواهد گرفت.

وضعیت محصولات ایران خودرو در بازار

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می توان به «پژو 206 تیپ 2»، « پژو 206 تیپ 5»، «پژو 206 صندوقدار» ، «سمندLX  »، «سمند LX با موتورEF7 » و « سمند سورن پلاس » اشاره کرد.

در میان پرتیراژهای ایران خودرو امروز  « پژو 206 تیپ 5» رشد یک میلیونی قیمت داشتند و به این طریق « پژو 206 تیپ 5» به300 میلیون تومانی شدن نزدیک شد، با این شرایط می توان گفت قیمت « پژو 206 تیپ 5» امروز با افزایش یک میلیونی به 292 میلیون رسید.  

براساس ارزیابی بازار توجه به رصد بازار خودرو می توان گفت سایر محصولات پرتیراژ ایران خودرو امروز تغییر نداشتند و «پژو 206 صندوقدار» با قیمت 283میلیون تومان و  «پژو 206 تیپ 2» نیز امروز بدون تغییر در بازار با قیمت 251 میلیون تومان عرضه شد.

خانواده سمند هم امروز روز آرامی داشتند بطوریکه «سمند LX با موتورEF7 » بدون تغییر در بازار 260 میلیون تومان قیمت گذاری شد و «سمندLX » هم 242 میلیون در بازار قیمت خورد. « سمند سورن پلاس » نیز در بازار 312 میلیونی شد.

ایران 20 شهریور

 

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما