رصد بازار خودروهای داخلی؛

قیمت محصولات سایپا در بازار امروز 18 مهر + جدول

کدخبر: 446348
​اقتصادنیوز : بازار محصولات پرتیراژ سایپا امروز 18 مهر 1400 برخلاف ایران خودرویی ها همسو با نرخ دلار نوسان اندک قیمت را تجربه کردند.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ طی روزهای اخیر نرخ دلار نوسان رو به پایین به خود گرفته بود، اما بازار خودرو بی توجه به این امر به حرکت خود ادامه داد و روند رو به بالای خود را حفظ کرد، روندی که امروز تغییر کرد و قیمت برخی از خودروهای پرتیراژهای سایپا نزولی شد.

رصد بازار نشان دهنده آن است که در میان محصولات پرتیراژ سایپا امروز 4 خودرو با افت 1 تا 2 میلیون تومان در بازار عرضه شدند.

به گفته فعالان بازار خودرو انتظار برای مشخص شدن وضعیت طرح ساماندهی خودرو از یک سو و نامشخص بودن زمان آغاز دور جدید مذاکرات از سوی دیگر از جمله دلایلی است که فعالان بازار سردرگمی در بازار خودرو را به آن نسبت می دهند و بر این نکته تاکید می کنند، در کنار این عوامل نوسان دائمی نرخ دلار سردگمی بازار خودرو را به همراه داشته و موجب شده تا عرضه و تقاضا در بازار بسیار محدود صورت گیرد و خریداران و فروشندگان تمایلی به معامله از خود نشان ندهند.   


بیشتر بخوانید: حرکت بازار خودرو خلاف جهت دلار


وضعیت محصولات سایپا در بازار

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می‌توان به «شاهین»، «کوییک R »، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2» و «ساینا» اشاره کرد.

براساس ارزیابی صورت گرفته «شاهین» امروز بدون تغییر نسبت به روز گذشته در بازار و با قیمت 341 میلیون تومان عرضه شد.

از سوی دیگر ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که «کوییکR» و «کوییک معمولی»  امروز افتی دو میلیون تومانی در بازار داشتند. با این شرایط «کوییکR» در بازار با قیمت 172 میلیون تومان قیمت گذاری شد. از سوی دیگر «کوییک معمولی» در بازار 170 میلیون تومان قیمت خورد.

اما در میان محصولات سایپا امروز «تیبا 2» معمولی نیز  افتی یک میلیونی داشت و قیمت آن به 160 میلیون تومان رسید. اما «تیبا صندوقدار» امروز بدون تغییر و با قیمت 147 میلیون تومان قیمت خورد.  «ساینا» نیز امروز با افت یک میلیونی قیمت در بازار عرضه شد و قیمت آن به  159 میلیون تومان رسید.

سایپا 18

    

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما