رصد بازار خودروهای داخلی؛

بازار خودرو وارد خواب زمستانی شد + جدول

کدخبر: 446610
اقتصادنیوز: بازار محصولات سایپا امروز 19 مهر 1400 با سقوط 11 میلیونی قیمت شاهین از یک سو و افت یک میلیونی سه خودرو دیگر روبرو شد.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ نوسان رو به پایین نرخ دلار عمده دلیلی است که فعالان بازار افت قیمت در بازار خودرو را به آن نسبت می دهند. اما با وجود اینکه نرخ دلار همواره بر بازار خودرو اثرگذار بوده است، اما در کنار این عامل نبود تقاضا نیز موجب شده تا بازار خودرو وارد خواب زمستانی شود.  

 به گفته فعالان بازار خودرو انتظار برای مشخص شدن وضعیت طرح ساماندهی خودرو از یک سو و نامشخص بودن زمان آغاز دور جدید مذاکرات از سوی دیگر از جمله دلایلی است که فعالان بازار سردرگمی در بازار خودرو را به آن نسبت می دهند و بر این نکته تاکید می کنند، در کنار این عوامل نوسان دائمی نرخ دلار سردگمی بازار خودرو را به همراه داشته و موجب شده تا عرضه و تقاضا در بازار بسیار محدود صورت گیرد و خریداران و فروشندگان تمایلی به معامله از خود نشان ندهند. 


بیشتر بخوانید: سقوط 11 میلیونی قیمت شاهین در یک روز! 


وضعیت محصولات سایپا در بازار

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می‌توان به «شاهین»، «کوییک R »، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2» و «ساینا» اشاره کرد.

براساس ارزیابی صورت گرفته «شاهین» امروز با افت 11 میلیونی قیمت در بازار روبرو شد و رکود افت قیمت در یک روز را شکست و قیمت آن به 330 میلیون تومان رسید.

از سوی دیگر ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که «کوییکR» و «کوییک معمولی» و «تیبا صندوقدار» امروز افتی یک میلیون تومانی در بازار داشتند. با این شرایط «کوییکR» در بازار با قیمت 173 میلیون تومان قیمت گذاری شد. از سوی دیگر «کوییک معمولی» در بازار 171 میلیون تومان قیمت خورد. قیمت «تیبا صندوقدار» نیز امروز در بازار به 146 میلیون تومان رسید.

اما در میان محصولات سایپا امروز «تیبا 2» معمولی و  «ساینا» بدون تغییر قیمت گذاری شدند این دو خودرو در بازار امروز به ترتیب 160 و 159 میلیون تومان در بازار عرضه شدند.

سایپا 19

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما