رصد بازار خودروهای داخلی؛

ایران خودرو در بازار چند نرخی شد + جدول

کدخبر: 451026
ایران خودرویی ها امروز 8 آبان 1400 هم رشد قیمت را تجربه کردند و هم افت قیمت را در این میان خودروهایی هم بودند که بدون تغییر در بازار عرضه شدند.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ ارزیابی صورت گرفته از بازار خودرو نشان دهنده آن است که افت 150 تومانی قیمت دلار در بازار امروز موجب شد تا بازار خودرو چند نرخی شود.  

به گفته فعالان بازار خودرو چندی است نرخ دلار در بازار نوسان پی در پی دارد و این امر علاوه بر سردرگمی بازارهای سرمایه ای، بازار خودرو را نیز تحت تاثیر قرار داده است، بطوریکه بازار خودرو که مدتی بود مسیر خود را از دلار جدا کرده بود مجدد با اثربخشی از قیمت دلار در بازار قیمت گذاری می شود و این امر موجب شده تا شاهد تغییر پی در پی قیمت دلار در بازار باشیم.

از سوی دیگر عرضه و تقاضا در بازار نیز بسیار محدود شده و این امر موجب نیز بر روند بازار خودرو اثرگذار بوده است.   

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز «پژو 206 تیپ 2» و «پژو 206 تیپ 5» افت یک میلیونی قیمت داشتند و در مقابل «پژو 206 صندوقدار» با رشد یک میلیونی در بازار عرضه شد و «سورن پلاس»، «سمند LX با موتورEF7 » ، «رانا پلاس»، «دنا معمولی» و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» بدون تغییر قیمت در بازار عرضه شدند.

وضعیت محصولات ایران خودرو در بازار

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می توان به «پژو 206 تیپ 2»، « پژو 206 تیپ 5»، «پژو 206 صندوقدار» ، «سمند LX با موتورEF7  » و « سورن پلاس »، «رانا پلاس»، «دنا معمولی»، «دنا پلاس توربو اتوماتیک»  اشاره کرد.

با این شرایط می توان گفت در میان خانواده 206 امروز هم شاهد رشد قیمت و هم افت قیمت بودیم. براساس ارزیابی های صورت گرفته «پژو 206 صندوقدار» امروز رشد یک میلیون تومانی را ثبت کرد و قیمت آن به 293 میلیون تومان رسید، اما «پژو 206 تیپ 2» و  « پژو 206 تیپ 5» در بازار افت یک میلیونی قیمت داشتند. با این شرایط «پژو 206 تیپ 2» در بازار با قیمت 250 میلیون تومان قیمت گذاری شد و « پژو 206 تیپ 5» نیز با قیمت 294 میلیون تومان عرضه شد.  

امروز «دنا معمولی» بدون تغییر قیمت در بازار 328 میلیون تومان معامله شد.  «دنا پلاس توربو اتوماتیک» هم تغییر قیمت نداشت و  468 میلیون تومان قیمت گذاری شد.

از سوی دیگر قیمت «سورن پلاس» و «سمند LX با موتورEF7 » نیز در بازار امروز تغییر قیمت نداشتند و با این شرایط  قیمت «سورن پلاس» در بازار به 313 میلیون تومان رسید و  «سمند LX با موتورEF7 » نیز در بازار  265 میلیون تومان قیمت گذاری شد.

اما «رانا پلاس» هم امروز تغییر قیمت نداشت و در بازار 272 میلیون تومان قیمت گذاری شد.   

ایران 8

 

تیتر یک
  • نمادهای تأثیرگذار بر شاخص بازار سهام امروز

    اقتصادنیوز: امروز یکشنبه ۷ آذر ماه، ارزش معاملات در بازار سهام سقوط کرد و به کمترین میزان در ۶ ماه اخیر رسید. به نظر…

از دست ندهید
بلیط هواپیما