پرفروش‌ترین خودروسازی ۲۰۲۱ معرفی شد

کدخبر: 472477
اقتصادنیوز: شرکت تویوتا موتور ژاپن با افزایش ۱۰.۱ درصدی فروش، برای دومین سال متوالی به عنوان بزرگ‌ترین خودروساز جهان انتخاب شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از همشهری آنلاین، بدین ترتیب این شرکت ژاپنی همچنان  از نزدیکترین رقیب خود یعنی فولکس واگن آلمان پیش‌تر است.

رویترز گزارش داد، این خودروساز اعلام کرد، فروش ۱۰.۵ میلیون دستگاه خودرو در سال ۲۰۲۱، از جمله خودروهای وابسته به دایهاتسو موتورز و هینو موتورز بوده است.

فولکس واگن با ۸.۹ میلیون دستگاه تحویل در مدت مشابه، ۵ درصد کمتر از سال ۲۰۲۰ و پایین‌ترین رقم فروش در ۱۰ سال گذشته را داشته است.

خودروسازان مجبور شده‌اند تولید خود را کاهش دهند، زیرا کمبود نیمه‌هادی‌ها در طول همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ و شیوع ویروس کرونا، زنجیره تامین را مختل کرد و رقابت برای قطعه‌های کلیدی را در میان سازندگان دستگاه های الکترونیکی مصرفی افزایش داد.

با این حال، این شرکت ژاپنی بهتر از سایر خودروسازان از همه‌گیری عبور کرده، زیرا بازار داخلی آن، ژاپن و بخش‌هایی از آسیا، کمتر از اروپا تحت تأثیر قرار گرفته است.

تویوتا که درآمدهای سه ماهه سوم خود را در ۹ فوریه منتشر می‌کند، گفته است که به دلیل اختلالات مرتبط با کویید-۱۹ احتمالا از هدف تولید ۹ میلیون دستگاه در سال تجاری که در ۳۱ مارس به پایان می‌رسد، کمتر خواهد بود.

تیتر یک
  • تقویم اقتصادی بازارهای جهانی در هفته + جدول

    اقتصادنیوز: با تشدید فروش شدید سهام در آمریکا، قیمت طلا در آستانه آزمونی بزرگ قرار گرفته است.

از دست ندهید
فلای تودی