رصد بازار خودروهای داخلی؛

معرفی عامل رشد 6 میلیونی سایپایی‌ها در بازار + جدول قیمت

کدخبر: 487579
اقتصادنیوز: امروز 20 فروردین محصولات سایپا با مدل 1401 به بازار رسیدند و این امر موجب شد تا سایپایی ها با رشد 5 تا 6 میلیون تومان در بازار عرضه شوند.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ با ورود به سومین هفته فرودینT سایپا محصولات مدل 1401 خود به غیر از «ساینا» را وارد بازار کرد که این امر موجب شد تا بازار محصولات این شرکت با رشد بسیاری در بازار قیمت گذاری شوند. به گفته فعالان بازار خودرو رشد 6 میلیونی برخی از محصولات سایپا در حالی رقم خورد که طی روزهای گذشته و به دلیل عدم ارائه خودروهای مدل 1401 سایپایی بدون تغییر و یا با رشد اندک در بازار قیمت گذاری شده بودند. روندی که امروز شکسته شد و سایپایی ها رشد قیمت را تجربه کردند.

رشد قیمت محصولات ایران خودرو از سوی دیگر با نوسان نرخ دلار نیز همراه شد،‌ بطوریکه امروز در کنار ورود خودروهای مدل 1401 شاهد رشد بیش از 100 تومانی قیمت داشتند.

روند رو به بالای قیمت پرتیراژهای ایران خودرو امروز در حالی رقم خورد که هنوز خریداران با بازار خودرو آشتی نکرده اند، در این خصوص فعالان بازار خودرو بر این نکته تاکید می کنند که بی اعتمادی در بازار موجب شده تا معاملات در بازار خودرو به پایین ترین سطح خود برسد.

قیمت محصولات سایپا

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می‌توان به «شاهین»، «کوییکR »، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2 معمولی» و «ساینا» اشاره کرد.  

با ارزیابی بازار می توان گفت امروز «شاهین» در بازار تغییر قیمت نداشت و 344 میلیون تومان قیمت گذاری شد.

اما خانواده تیبا مدل 1401 امروز در بازار با رشد 5 میلیونی قیمت گذاری شدند. براساس ارزیابی بازار خودرو امروز «تیبا 2 معمولی » 190 میلیون تومان به فروش رفت. «تیبا صندوقدار» هم در بازار  185 میلیون تومانی شد. امروز «ساینا» مدل 1400 هم تغییر قیمت نداشت و در بازار قیمت آن 194 میلیون تومان قیمت خورد.

براین اساس «کوییک R» مدل 1401 نیز در بازار  6 میلیون تومان قیمت گذاری شد و  205 میلیون تومان دست به دست شد و «کوییک معمولی» هم همانند کوییک R رشدی 6 میلیونی داشت و 200 میلیون تومان قیمت خورد.

سایپا 20

تیتر یک
  • تجربه زندگی تحت لوای تحریم‌ها

    اقتصادنیوز:آغاز جنگ در اوکراین با واکنش غرب به این مسئله و اعمال تحریم های گسترده علیه مسکو روبرو شده است. بدین ترتیب…

از دست ندهید
فلای تودی