رصد بازار خودروهای داخلی؛

بازار خودرو در انتظار اخبار جدید/ ایست قیمتی در بازار + جدول

کدخبر: 489842
اقتصادنیوز: امروز 30 فروردین 1401 بازار خودرو پس دو روز پیاپی رشد قیمت، با نزولی شدن نرخ دلار استپ کرد.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ ارزیابی بازار نشان دهنده آن است که امروز پرتیراژهای ایران خودرو در کنار سایپایی ها بدون تغییر قیمت گذاری شدند. تثبیت قیمت خودرو در حالی صورت گرفت که طی روزهای اخیر بازار خودرو به دفعات شاهد رشد قیمت بود و به گفته فعالان بازار خودرو در صورتی که تغییر خاصی رخ ندهد بازار به نوسان اندک خود ادامه خواهد داد. مسکوت ماندن مذاکرات و خروج آن از بن بست یکی از عواملی است که می تواند بازار را بار دیگر تغییر دهد. از سوی دیگر در صورتی که شنیده ها در خصوص احتمال باز شدن واردات 70 هزار دستگاه خودرو شاهد تغییراتی در بازار خودرو خواهیم بود، در غیر این صورت بازار با روال کنونی پیش خواهد رفت.

از سوی دیگر به گفته فعالان بازار خودرو نوسان قیمتی در بازار خودرو در حالی هر روز قیمت خودرو را به یک سمت می برد که به گفته فعالان بازار خودرو، هنوز خریداران با بازار خودرو آشتی نکرده اند، در این خصوص فعالان بازار خودرو به این نکته تاکید می کنند که بی اعتمادی در بازار موجب شده تا معاملات در بازار خودرو به پایین ترین سطح خود برسد.

قیمت محصولات ایران خودرو

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می‌توان به «پژو 207 دنده ای»، «پژو 207 سقف شیشه ای»، «سمند LX» ، «سمند LX با موتورEF7» و «سمند سورن پلاس»، «دنا معمولی» ، «رانا پلاس» و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

براساس ارزیابی بازار امروز «سمند LX» در بازار امروز بدون تغییر280 میلیون تومان قیمت خورد و «سمند LX با موتورEF7 » هم امروز 320 میلیون تومان در بازار عرضه شد. از سوی دیگر امروز «سمند سورن پلاس» هم بدون تغییر 321 میلیون تومان در بازار قیمت خورد.

از سوی دیگر در میان محصولات ایران خودرو امروز «رانا پلاس» امروز بدون تغییر در بازار 332 میلیون به فروش رسید. «دنا معمولی» هم تغییر قیمت نداشت و 385 میلیون تومان در بازار معامله شد. «دنا پلاس توربو اتومات» نیز بدون تغییر 492 میلیون تومان قیمت گذاری شد.

از سوی دیگر در میان خانواده پژو 207 نیز شاهد تغییر قیمت نبودیم و امروز «پژو 207 دنده ای» 386 میلیون تومان در بازار دست به دست شد و قیمت «پژو 207 شقف شیشه ای» هم در بازار به  397 میلیون تومان باقی ماند.

ایران 30

تیتر یک
  • ضعف دلار ادامه پیدا می‌کند؟

    اقتصادنیوز: به گفته بسیاری از تحلیلگران، بزرگترین عامل محرک حرکت صعودی طلا، در روزهای اخیر روند نزولی شاخص دلار آمریکا …

از دست ندهید
فلای تودی