رصد بازار خودروهای داخلی؛

بازار راکد خودرو در انتظار سیگنال‌های جدید +جدول

کدخبر: 500651
اقتصادنیوز: رصد بازار نشان دهنده آن است که در سومین هفته خرداد 1401 برخی از خودروها با رشد قیمت وارد بازار شدند و برخی دیگر افت قیمت داشتند و در این میان خودروهایی هم بدون تغییر در بازار عرضه شدند. به نظر می‌رسد که بازار خودرو در انتظار دیافت سیگنال از مذاکرات هسته‌ای و همچنین ضوابط واردات خودرو باشد.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که در هفته سپری شده خودروهای داخلی افت یک تا 2 میلیون داشته اند و برخی از خودروها نیز با رشد 2 میلیون تومان در بازار عرضه شدند.

به گفته فعالان بازار خودرو تعطیلات اوایل هفته موجب شد تا خریداران تمایلی برای ورود به بازار از خود نشان ندهند، عامل که بر رکود بازار خودرو دامن زد . از سوی دیگر ارزیابی ها بازار خودرو نشان دهنده آن است که در روزی که بسیاری منتظر تصمیم شورای حکام در خصوص برجام هستند؛ برخی دیگر نیم نگاهی به بازار ارز دارند و برخی نیز منتظر مفاد بخشنامه واردات خودرو؛ با این شرایط بازار خودرو از روندی مشخص روزهای آشفته ای را به سر می برد و از وضعیت نامشخصی برخوردار است.

در این شرایط این هفته نیز همانند هفته گذشته بسیاری از خودروهای داخلی با افت قیمت در بازار دست به دست شدند؛ البته افت قیمتی در حدود یک تا دو میلیون تومان که نسبت به هفته گذشته که افت قیمت تا 40 میلیون تومان نیز رسید قابل توجه نیست.

قیمت کوییک در بازار خودرو

این هفته خانواده کوییک با افت یک  میلیونی در بازار قیمت گذاری شدند؛با این شرایط «کوییکR» در بازار 223 میلیون تومان و «کوییک معمولی» 213 میلیون تومان قیمت خورد.  اما «شاهین» هم این هفته بدون تغییر 384 میلیون تومان در بازار دست به دست شد.

شاهین 20 خرداد

قیمت تیبا در بازار خودرو

خانواده تیبا این هفته هم افت قیمت داشت با این شرایط «تیبا صندوقدار»  در بازار 193 میلیونی شد و  «تیبا 2 معمولی» هم و 204 میلیون تومان در بازار دست به دست شد. «ساینا» دیگر محصول گروه خودروسازی سایپا این هفته افت 2 میلیونی داشت و در بازار  215 میلیون تومان به فروش رفت.

تیبا 20 خرداد

قیمت محصولات پژو در بازار

207 ها هم این هفته ثبات قیمت داشتند. براساس ارزیابی بازار «پژو 207 دنده ای» در سومین هفته خرداد تغییر قیمت نداشت و 405 میلیون تومان از سوی فعالان بازار قیمت داده شد و «پژو 207 سقف شیشه ای» نیز بدون تغییر در بازار 412 میلیون باقی ماند.

پژو خرداد

قیمت خانواده سمند در بازار

اما خانواده سمند این هفته در بازار هم رشد قیمت داشتند، هم ثبات و هم بدون تغییر دست به دست شدند. این هفته «سمندLX» با رشد 2 میلیونی قیمت گذاری شد و خلاف جهت هفته گذشته در بازار قیمت خورد. براساس ارزیابی بازار «سمندLX» در بازار در سومین هفته خرداد با افزایش 2 میلیون در بازار 302 میلیون تومان قیمت خورد و «سمند سورن پلاس» هم با افت یک میلیونی در مدت زمان مورد بررسی در بازار 355 میلیونی در بازار عرضه شد.

از سوی دیگر ارزیابی ها نشان دهنده آن است که در هفته سپری شده  «سمند LX با موتورEF7» با افت یک میلیونی در بازار 345 میلیون تومان به فروش رسید.

سمند 20 خرداد

قیمت سایر پرطرفدارها

در میان سایر خودروهای پرطرفدار بازار، «دنا پلاس توربو اتومات» این هفته افت تغییر قیمت نداشت و  505 میلیون تومان در بازار دست به دست شد. قیمت «دنا معمولی» هم این هفته با ثابت بود و به 397 میلیون تومان رسید. اما «رانا پلاس» یکی دیگر از خودروی پرطرفدار بازار در هفته سپری شده بدون تغییر307 میلیون تومان قیمت خورد.

رانا 20 خرداد

 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی