رصد بازار خودروهای داخلی؛

بازار خودرو در انتظار نتایج مذاکرات هسته‌ای+جدول

کدخبر: ۵۵۹۴۴۰
اقتصادنیوز: رصد بازار خودرو از تداوم افت قیمت پرطرفدارهای ایران خودرو حکایت دارد.
بازار خودرو در انتظار نتایج مذاکرات هسته‌ای+جدول

به گزارش اقتصادنیوز؛ امروز و با کاهش نرخ دلار در بازار شاهد کاهش قیمت خودرو در بازار بودیم، اما این کاهش مانند روزهای گذشته به چند ده میلیون نرسید و خودروهای پرطرفدار ایران خودرو به افت 5 تا 11 میلیون بسنده کردند و در این میان مانند روزهای قبل «سمند LX با موتورEF7» تغییر قیمت نداشت.

به گفته فعالان بازار این روزها بازار خودرو بیش از همه در انتظار اخبار هسته‌ای است و این امر موجب شده تا شاهد کاهش چندانی در این بازار نباشیم. از سوی دیگر پیش فروش بدون قرعه‌کشی خودروسازان نیز در این کاهش اثرگذار بوده است.

براساس رصد بازار امروز «دنا پلاس توربو اتوماتیک» در بازار افتی 11 میلیونی داشت که بیشترین افت قیمت در میان پرطرفدارهای ایران خودرو محسوب می شود، از سوی دیگر امروز «پژو 207 دنده ای»، «هایما S7 پلاس» و «تارا دنده ای» در بازار افتی 5 میلیونی داشته‌اند.

قیمت محصولات ایران خودرو

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می‌توان به «پژو 207 دنده ای»، «هایما S7 پلاس»، «سمند LX با موتورEF7»، «تارا دنده ای»، «دنا معمولی» و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که «سمند LX با موتورEF7 » بدون تغییر در بازار 483 میلیونی تومان قیمت گذاری شد. اما قیمت «هایما S7پلاس» امروز 5 میلیون تومان کاهش  قیمت داشت در بازار یک میلیارد و 675 میلیونی شد.

اما «تارا دنده ای» هم در بازار 755 میلیون تومان قیمت خورد و افت 5 میلیون تومانی داشت. از سوی دیگر ارزیابی‌ها نشان دهنده آن است که در میان خانواده دنا هم «دنامعمولی» در بازار 688 میلیون تومان قیمت گذاری شد و افتی 2 میلیونی را تجربه کرد، «دنا پلاس توربو اتومات» هم در بازار 870 میلیون تومان قیمت خورد و افتی 11 میلیون تومانی را تجربه کرد.  اما در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز «پژو 207 دنده‌ای» هم در بازار 740میلیون تومان قیمت گذاری شد و افتی 5 میلیونی داشت.

ایران 14

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید