قیمت خودروهای داخلی در بازار

رشد قیمت «پژو207 دنده‌ای» در بازار/ دنا پلاس گران شد+ جدول

کدخبر: ۶۲۹۹۷۶
اقتصادنیوز: بررسی بازار نشان می‌دهد بیشتر خودروهای داخلی روز گذشته بدون تغییر در بازار قیمت‌گذاری شدند و برخی نیز افت قیمت‌ داشتند، اما در میان خودروهایی نیز بودند که رشد قیمت را تجربه کردند که این امر از سردرگمی عجیب در بازار خودرو را به همراه داشته است.
رشد قیمت «پژو207 دنده‌ای» در بازار/ دنا پلاس گران شد+ جدول

به گزارش اقتصادنیوز؛ چندی پیش بود که برندهای مطرح و لوکس مانند بنز و بی ام به فهرست خودروهای وارداتی اضافه شدند، بعد از انتشار این خبر اعلام شد که این خودروها متعلق به جانبازان متقاضی است. اعلام این خبر در کنار لغو ممنوعیت 5 ساله انتقال مالکیت این خودرو‌ها موجب شد تا بازار شکل انتظاری بیشتری به خود گیرد.  

 همین موضوع باعث شد تا بخش زیادی از تقاضای بازار خودروهای لوکس در انتظار رسیدن این خودروها به بازار باشد. از سوی دیگر لیست وارداتی‌های معمولی نیز در هفته‌های اخیر پی‌درپی در حال به روز شدن است، هرچند خودروهای که به لیست اضافه می‌شوند هنوز در بازار رویت نشده‌اند. 

براساس ارزیابی بازار، بیشترین رشد قیمت به «پژو207 دنده‌ای» رسید و این خودرو با افزایش 13 میلیونی در بازار قیمت‌‌گذاری شد و «دنا پلاس 6 دنده توربو» تنها خودوریی بود که با افت راهی بازار شد.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو قیمت خودروهای «پژو207 دنده‌ای»، «هایماS8»، «تارا اتوماتV2 »، «پژو 206 دنده‌ای»، «دنا پلاس 6 دنده توربو» و «دنا پلاس توربو اتوماتAT » مورد ارزیابی قرار گرفت.

براساس اطلاعات قیمتی کارنامه، در بازار و نسبت به دو روز گذشته «پژو 206 دنده‌ای» 575 میلیون تومان  قیمت‌گذاری شد و تغییر قیمت نداشت. اما «هایما S8» هم در بازار یک میلیارد و 860 میلیون تومان قیمت خورد و رشدی 5 میلیونی را تجربه کرد. ارزیابی بازار همچنین نشان می‌دهد در میان ایران خودرویی‌ها «تارا اتوماتV2» امروز رشد یک میلیونی داشت و 891 میلیون قیمت‌گذاری شد.

از سوی دیگر بررسی‌ها نشان می‌دهد در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز خانواده دنا با رشد و افت در بازار قیمت‌گذاری شدند، با این شرایط «دنا پلاس 6 دنده توربو» 848 میلیون تومان قیمت خورد و افتی یک میلیون تومانی داشت، اما «دنا پلاس توربو اتومات» با افزایش 10 میلیونی در بازار 925 میلیونی شد. بررسی‌‌ها همچنین نشان می‌دهد امروز «پژو 207 دنده‌ای» هم در بازار 735 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد افزایش 13 میلیونی داشت.

اقتصااااد 2

قیمت محصولات سایپا

در میان محصولات سایپا قیمت خودروهای «شاهینG»، «تیبا صندوقدارSX»، «تیبا هاچ‌بکEX»، «کوییک دنده‌ایR»، «کوییک دنده‌ایS» و «ساینا دنده‌ایS» مورد ارزیابی قرار گرفتند.

براساس اطلاعات قیمتی کارنامه، «شاهینG» در بازار 689 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و رشد یک میلیون تومانی داشت. اما خانواده کوییک امروز تغییر قیمت نداشتند  با این شرایط، «کوییک‌R دنده‌ای»  در بازار 395 میلیون تومان قیمت خورد و و و «کوییک دنده‌ایS» هم با رشد یک میلیونی در بازار 395میلیون تومانی شد. از سوی دیگر خانواده تیبا هم تغییر قیمت نداشتند و با این شرایط «تیبا صندوق‌دار» امروز 387 میلیون تومان قیمت خورد و «تیبا هاچ بک EX» هم 376 میلیون تومانی شد. بررسی بازار همچنین نشان می‌دهد «ساینا دنده‌ای S» هم امروز با رشد یک میلیونی 405 میلیون تومان قیمت‌‌گذاری شد.

اقتصاد 2

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید