شرکت وارد کننده خبر داد

احتمال کاهش قیمت این خودروی محبوب در بازار

کدخبر: ۶۳۱۴۱۹
اقتصادنیوز : گران‌ترین خودروی وارداتی بار دیگر در دسترس متقاضیان سامانه یکپارچه فروش خودرو قرار خواهد گرفت.
احتمال کاهش قیمت این خودروی محبوب در بازار

به گزارش اقتصادنیوز، کیا K5 بار دیگر از مسیر سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی در دسترس متقاضیان قرار گرفت.

شرکت وارد کننده محصولات این برند کره ای اعلام کرد کیا K5 به همراه سلتوس با موتور 1.4 لیتری و سراتو با موتور 2.0 لیتری به زودی از مسیر سامانه یکپارچه فروش خودرو در دسترش متقاضیان قرار گرفت. متقاضیان واجد شرایط از 9 اسفند 1402 تا 12 اسفند امسال می توانند با مراجعه به سامانه نسبت به در اختیار گرفتن این خودروها اقدام کنند. 

کیا K5  که پیش از ممنوعیت ورود خودرو در بازار با نام کیا اُپتیما حاضر بود طرفداران زیادی داشت. بنابراین هنگامی که شرکت وارد کننده خبر از عرضه این خودرو در دور جدید واردات داد. متقاضیان کیا K5 (کیا اُپتیما) مشتاق بودند تا مدل جدید این خودروی محبوب را در اختیار بگیرند. می توان گفت کیا اُپتیما به نوعی چشم بازار خودروهای وارداتی بود و این احتمال وجود دارد که این اتفاق در شرایط فعلی برای کیا K5 تکرار شود. 

کیا K5 با قیمت دو میلیارد و 467 میلیون تومانی گران ترین خودروی عرضه شده در سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی تاکنون است. برخی اخبار بعد ار اولین دور عرضه این محصول کره ای حکایت از تعیین قیمت های عجیب توسط واسطه ها دارد. براساس اخبار منتشر شده، قیمت بازاری کیا K5 در بازه چهار میلیارد و 950 میلیون تومانی تا پنج میلیارد و 200 میلیون تومانی قرار دارد.

واسطه ها با توجه به عرضه محدود کیا K5 قیمت هایی را برای این خودرو لاکچری در نظر گرفته اند تا حداکثر سود را به حساب خود واریز کنند.

البته هنوز مشخص نیست که متقاضیان از قیمت های اعلام شده برای کیا K5 در بازار استقبال کنند. 

اما انتشار خبر عرضه مجدد کیا K5 از مسیر سامانه یکپارچه فروش خودرو علاوه بر متقاضیانی که امکان نام نویسی برای این خودرو را در سامانه دارند برای آن دسته از متقاضیان محصولات وارداتی که قصد خرید محصولات برندهای جهانی خودروساز را از مسیر بازار در اختیار بگیرند نیز خبر خوبی خواهد بود. 

عرضه مجد کیا K5 این سیگنال را به بازار خودرو مخابره می کند که مدیران صمت با رصد بازار به دنبال این هستند تا جلوی واسطه گری را در بازار خودرو بگیرند. 

با توجه به روندهای بازار، افزایش عرضه می تواند روی قیمت های بازاری خودروها تاثیر گذاشته و نمودار قیمتی را نزولی کند. کیا K5 هم از این قاعده مستثنی نیست و ادامه عرضه روی قیمت بازاری این خودرو تاثیر می گذارد.

پیش بینی می شود عرضه مجدد کیا K5 سبب شود تا واسطه ها در قیمت های خود تجدید نظر گرفته و تا حدی فیتیله قیمتی را پایین بکشند. 

البته فراموش نکنیم افزایش نرخ ارز می تواند قیمت خودروهای وارداتی از جمله کیا K5 را بیش از پیش صعودی کند و شاهد باشیم تا قیمت بازاری کیا K5 در بازار خودرو به بیش از پنج میلیارد و 200 میلیون تومان صعود کند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی