سال خوش‌یمن برای «هایما S8»/ اوج‌گیری قیمت هایما در نیمه دوم سال 1402+ نمودار

کدخبر: ۶۳۵۳۹۳
اکوایران: «هایما S8» در میان خودروهایی است که در نیمه دوم سال 1402 بیشترین رشد قیمت را تجربه کرده است. قیمت این خودرو در این مدت 220 میلیون تومان افزایش یافته و به مرز 2 میلیارد تومان نزدیک شده است.
سال خوش‌یمن برای «هایما S8»/ اوج‌گیری قیمت هایما در نیمه دوم سال 1402+ نمودار

به گزارش اکوایران؛ هایما در سه مدل «هایما S7 پلاس»، «هایما S8»، «هایما S5 پلاس» در تیپ‌های مختلف در بازار عرضه می‌شود، این خودرو در میان خودروهای قرار دارد که توانسته نظر طرفداران خودروهای مونتاژی را به خود جلب کند و این امر رشد قیمت این خودرو را با توجه به میزان تولید آن به همراه داشته است. «هایما S8» یک کراس‌اوور متوسط است که در سال 2019 در چین تولید شد و در سال 2022 به ایران راه پیدا کرد. این خودرو در نیمه دوم سال 1401 از سوی ایران خودرو خراسان وارد بازار شد تا به این طریق بتواند سبد محصولات ایران خودرو را برای رقابت در کلاس کراس‌اوورهای چینی بازار ایران کامل کند.

فعالان بازار خودرو معتقدند نوسان قیمت خودرو از یک سو و اخبار اعلام شده در خصوص واردات خودرو از سوی دیگر موجب شد تا خودروهای مونتاژی رشد قابل توجهی در بازار داشته باشند و «هایما S8» هم از این روند مثتثنی نبوده است.  

با توجه به تقاضای برای کشورهای کراس‌اور در کشور این سوال مطرح می‌شود که در نیمه دوم سال 1402 این خودرو چه روند قیمتی داشته است؟ بررسی بازار نشان می‌دهد «هایما S8» در نیمه دوم سال 1402 رشد و افت پی‌درپی داشت. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که پرونده این خودرو در نیمه دوم سال جاری با رشد بسته شده است و قیمت آن به یک میلیارد و 995 میلیون تومان و در مرز 2 میلیارد تومان قرار گرفت. با توجه به رصد قیمت این خودرو می‌توان گفت دربازه زمانی مورد بررسی «هایما S8» افزایشی 220 میلیونی را تجربه کرد و رشدی 19.5 درصدی داشت.

هایما

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید