رصد بازار خودروهای داخلی

خودروی گران‌قیمت سایپا ارزان شد+ جدول قیمت

کدخبر: ۶۴۹۴۷۵
اقتصادنیوز: بازار خودرو در یکشنبه 6 خرداد 1403 شاهد نوسانات قیمتی بود. اکثر محصولات کاهش قیمت داشتند و برخی هم با ثبات و رشد در بازار قیمت‌گذاری شدند.
خودروی گران‌قیمت سایپا ارزان شد+ جدول قیمت

به گزارش اقتصادنیوز، بازار خودروهای پرطرفدار داخلی و برخی از مونتاژی‌‌ها از نیمه اردیبهشت ماه ساز کاهش قیمت را کوک کردند و این روند امروز هم ادامه داشت، هرچند در این میان برخی از داخلی‌ها و مونتاژی تغییر شکل دادند و بدون تغییر و یا رشد در بازار قیمت‌گذاری شدند تا به این طریق شاهد نوسان در بازار خودرو باشیم.

 به گفته فعالان بازار خودرو تغییر قیمت برخی از خودروهای داخلی و مونتاژی از سوی کارخانه نمود خود را در بازار نشان داد و این موضوع نوسانات جدیدی در بازار خودرو به وجود آورد. نوسانات قیمت دلار نیز در این آشفتگی بی‌تاثیر نبوده و بر قیمت خودروهای داخلی اثرگذار بوده است.

بررسی بازار نشان می‌دهد به دنبال افزایش قیمت محصولات هایما از سوی کارخانه امروز شاهد افزایش 12 میلیونی قیمت هایماS7 در بازار بودیم. اما در میان محصولات داخلی بیشترین کاهش قیمت امروز به شاهین رسید و این خودرو با افت 7 میلیونی در بازار قیمت‌گذاری شد.

قیمت محصولات ایران خودرو

 در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «دنا پلاس توربو اتومات»، «پژو207 پانوراما اتوماتیک»، «هایماS7»، «تارا اتوماتV2»، «پژو پارس LX» و «رانا پلاس» مورد ارزیابی قرار گرفت.

بر اساس اطلاعات قیمتی کارنامه، امروز در بازار «دنا پلاس توربو اتومات» امروز در بازار 990 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. با بررسی بازار می‌‌توان گفت «پژو 207 اتوماتیک» هم با کاهش 2 میلیونی 873 میلیون تومان قیمت خورد. از سوی دیگر «هایما S7» هم در بازار یک میلیارد و 625 میلیون تومان قیمت خورد و با این شرایط تنها خودرویی بود که افزایش 12 میلیونی داشت. ارزیابی‌ها همچنین نشان می دهد امروز «تارا V2 اتومات» هم در بازار 926 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و افتی 4 میلیونی را تجربه کرد. «رانا پلاس» هم افتی 3 میلیونی داشت و  610 میلیون تومان در بازار قیمت خورد. از سوی دیگر، در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز «پژو پارسLX» هم در بازار 823 میلیون قیمت خورد و تغییر قیمت نداشت.

اقتصاد 6

قیمت محصولات سایپا

در میان محصولات سایپا، امروز قیمت خودروهای «شاهینG»، «تیبا صندوقدارSX»، «تیبا هاچ‌بکEX»، «کوییک دنده‌ایR»، «کوییک دنده‌ایS» و «ساینا دنده‌ایS» مورد ارزیابی قرار گرفتند.

براساس اطلاعات قیمتی کارنامه، امروز «شاهینG» در بازار 720 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و کاهشی 7 میلیونی داشت. در میان خانواده کوییک هم امروز «کوییک‌R دنده‌ای» در بازار 445 میلیون تومان قیمت خورد و افت 4 میلیونی را تجربه کرد و «کوییک دنده‌ایS» هم با کاهش 3 میلیونی در بازار 425 میلیون تومان قیمت خورد. از سوی دیگر، ارزیابی بازار نشان می‌دهد «تیبا هاچ‌بکEX» هم 420 میلیون تومانی ماند و تغییر قیمت نداشت. بررسی بازار همچنین نشان می‌دهد «ساینا دنده‌ای S» هم امروز بدون تغییر 428 میلیون تومان قیمت‌ خورد که کاهش 3 میلیونی داشت و قیمت «اطلس» هم در بازار امروز 565 میلیون تومان شد و افتی5 میلیونی را ثبت کرد.

اقتصاااد 6

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی