ویروس کرونا چند ساعت روی پوست زنده می ماند ؟

کدخبر: 366073
اقتصادنیوز : در یک مطالعه ژاپنی مشخص شده ویروس کرونا تا چند ساعت می‌تواند روی پوست انسان بماند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، یک مطالعه جدید نشان می‌دهد ویروس جدید کرونا می‌تواند تا چند ساعت روی پوست انسان زنده بماند.

در آزمایشگاه، محققان روی پوست جسدی آزمایش کردند. آن‌ها دریافتند که ویروس کرونا می‌تواند چهار برابر بیشتر از ویروس آنفلوانزای نوع A یعنی  ۹ ساعت زنده بماند.

این تیم از دانشگاه پزشکی کیوتو، در ژاپن، اظهار داشتند که اطلاعات در مورد زمان زنده ماندن ویروس بر روی پوست می‌تواند به ایجاد روش‌هایی برای جلوگیری از انتقال از طریق تماس کمک کند و اهمیت شستن دست را نشان می‌دهد.

سلول‌های پوستی به نمونه‌های ویروس کرونا و ویروس آنفلوانزای نوع A آغشته شدند که البته این ویروس‌ها از طریق قطرات تنفسی نیز می‌توانند گسترش ‌یابند. نتایج نشان داد که ویروس آنفلوانزا تقریباً ۱.۸ ساعت روی پوست زندگی می‌کند. در حالی که زمان زنده ماندن ویروس کرونا روی پوست انسان حدود ۹ ساعت بود که به طور قابل توجهی بیشتر از سویه آنفلوانزاست.

اما هر دو ویروس توسط ضدعفونی کننده دست حاوی ۸۰ درصد الکل کاملاً غیرفعال شدند. در حال حاضر، مراکز درمانی و پزشکی توصیه می‌کنند حداقل ۲۰ ثانیه دست‌ها را دست‌ها را با آب و صابون بشویند یا با الکل ضدعفونی کنند.

با این حال مطالعات زیادی نشان داده است که انتقال کووید ۱۹  بیشتر از طریق آئروسل و قطرات تنفسی انجام می‌شود.

اما محققان ژاپنی یادآور شدند که نباید از انتقال بیماری از طریق لمس سطوح و یا وسایل آلوده غافل شد، زیرا ویروس کرونا روی سطوح مختلف می‌تواند ساعت‌ها زنده بماند.

همچنین یافته‌ها این فرضیه را که بهداشت دست‌ها برای جلوگیری از شیوع کووید ۱۹ مهم است، تأیید می‌کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما