ادعای وال استریت درباره ورود تجهیزات به تاسیسات هسته‌ای اصفهان

کدخبر: 392113
اقتصاد نیوز : خبرنگار وال استریت ژورنال مدعی شد که آژانس اتمی گزارشی را درباره اقدم ایران مبنی بر وارد کردن تجهیزات جدید به تاسیسات هسته‌ای اصفهان و آغاز تولید اورانیوم فلزی از روز ۲۰ بهمن ارائه کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، خبرنگار وال استریت ژورنال مدعی شد که آژانس بین المللی انرژی اتمی به شورای حکام این آژانس گزارشی را درباره اقدام ایران در وارد کردن تجهیزات جدید به تاسیسات هسته ای اصفهان و آغاز کار تولید اورانیوم فلزی ارائه کرده است.

«لارنس نورمن» روز چهارشنبه در توئیتی مدعی شد که بر اساس گزارش آژانس، مواد تولیدشده توسط ایران، اورانیوم فلزی طبیعی است که تهران می‌گوید از آن برای اهداف تحقیقاتی استفاده می کند.

کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی در وین، روز ۲۴ دی ماه گذشته اظهار داشت: فعالیت تحقیق و توسعه برای طراحی نوع ارتقا یافته سوخت رآکتور تحقیقاتی تهران، آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه مدیرکل آژانس امروز با انتشار گزارشی، موضوع را به اطلاع کشورهای عضو رسانید، گفت: این فعالیت در سه مرحله انجام می‌شود و در مرحله اول آن، اورانیوم فلزی با استفاده از اورانیوم طبیعی تولید می‌شود.

غریب آبادی با اشاره به اینکه برنامه ایران از دو سال قبل به اطلاع آژانس رسیده است، گفت: این اقدام، از لحاظ فنی ایران را در ردیف کشورهای پیشرو در تولید سوخت‌های جدید قرار خواهد داد.

وی همچنین افزود: تمامی این مراحل به اطلاع آژانس رسیده و می‌رسد و بازرسان آژانس نیز سه روز قبل، از کارخانه تولید صفحه سوخت بازدید کردند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما