حسین مرعشی: توهین به رییس جمهوری خودسرانه نبود

کدخبر: 392283
اقتصاد نیوز : حسین مرعشی با رد اینکه افراد هتاک "خودسر" هستند، تاکید کرد: اگر خودسرانه بود، چگونه این افراد توانسته‌اند خیلی سازمان‌یافته و مجهز به موتور سیکلت در یک نقطه جمع شوند؟ اجتماع در یک نقطه و حرکت از یک مبدا به مقصدی نشان می‌دهد هماهنگی و سازماندهی کاملی وجود دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی در واکنش به شعارهای توهین آمیز برخی راهپیمایان ۲۲ بهمن در یکی از شهرهای کشور گفت: وقتی یک سازمان مرتبط با نهادهای حاکمیتی راهپیمایی را هماهنگ می‌کند، نمی‌توان رفتار نیروی میدانی آن سازمان را "حرکت و اقدام خودسرانه" نامید.

«حسین مرعشی» روز پنجشنبه اظهار کرد: از ناحیه خودم و حزب کارگزاران سازندگی از رفتارهای زشت، غیر متعارف و توهین آمیز به رییس جمهوری قانونی کشور توسط برخی از شعار دهندگان مراسم گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب، متاسفم.

وی با بیان اینکه حرمت شکنی در روز ۲۲ بهمن که روز وحدت ملی است،  تنها مربوط به شخص رییس جمهوری ایران نبود، بلکه بی حرمتی به قاطبه ملت ایران بود، افزود: به افرادی که به ظاهر خود را متعهد به انقلاب معرفی می‌کنند هشدار می‌دهم که این اهانت‌ها تنها به حسن روحانی نبود بلکه اهانت به ملت ایران بود، از طرفی وقتی شخصی که ۵۷ درصد پشتوانه رای ملت را دارد، مورد این توهین قرار رسمی قرار می‌گیرد، بقیه نهادهای حاکمیتی هم از این رفتار مصون نخواهند ماند.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی خاطرنشان کرد: به نظر من این آزمون بزرگی برای قوه قضاییه، دادستان کل کشور و رییس قوه قضاییه است که چگونه با این حرمت شکنی و کسانی که روز وحدت را به تفرقه تبدیل کردند، برخورد خواهند کرد.

مرعشی با بیان اینکه هتاکان مراسم سالگرد ۲۲ بهمن پشتیبانی سازمانی دارند، گفت: عدم شرکت اکثریت مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی عده‌ای را امیدوار کرده که در خرداد ۱۴۰۰ کنترل دولت و کشور را با رای حداقلی به دست گیرند. آنها یک پشتوانه سازمانی دارند که باید با آنها و سازمان‌دهندگانشان برخورد قضایی صورت بگیرد، اگر مردم عادی هر شعاری بدهند کسی حق برخورد با آنها را ندارد، ولی اگر نیروهای یک سازمان رسمی چنین کاری کند، باید پاسخگو باشد.

وی ادامه داد: پشتوانه دیگر آنها، دلگرمی آنها به عدم مشارکت مردم در ۱۴۰۰ است که در آن شرایط قوه مجریه را هم به دست آورند، این هشداری به همه دوستداران ایران و جمهوری اسلامی  است که در انتخابات پیش رو باید تلاش کنیم، حضور مردم حداکثری باشد، که چنین طیفی سرنوشت کشور را به دست نگیرد.

این فعال اصلاح‌طلب یادآور شد: توهین این افراد یک آغاز بد است و اگر مانع آنها نشوند، تبدیل به رویه می‌شود. به نظر من مشی مقام معظم رهبری در تضاد با این رفتارهای عجیب و نامتعارف است و حتما بقیه مقامات عالیرتبه نظام هم با این سنخ از اقدامات مخالفند. هفته قبل مقام معظم رهبری تذکر دادند که بساط توهین ها و بداخلاقی ها جمع شود. ولی این افراد بر عکس این نظر رهبری عمل می‌کنند.

مرعشی با رد اینکه افراد هتاک "خودسر" هستند، تاکید کرد: اگر خودسرانه بود، چگونه این افراد توانسته‌اند خیلی سازمان‌یافته و مجهز به موتور سیکلت در یک نقطه جمع شوند؟ اجتماع در یک نقطه و حرکت از یک مبدا به مقصدی نشان می‌دهد هماهنگی و سازماندهی کاملی وجود دارد و یک سازمان مامور این امور است، وقتی اسم یک سازمان مرتبط با نهادهای حاکمیتی راهپیمایی را هماهنگ می‌کند، نمی‌توان رفتار نیروی میدانی آن سازمان را "حرکت و اقدام خودسرانه"نامید.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما