انتقاد تروئیکای اروپا از حمله یمن به آشیانه جنگنده‌های سعودی

کدخبر: 392309
اقتصاد نیوز : انگلیس، فرانسه و آلمان در بیانیه‌ای شامگاه پنجشنبه حمله ارتش یمن به آشیانه جنگنده‌های سعودی در جنوب غرب عربستان را محکوم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، رسانه‌های بین‌المللی گزارش داده‌اند سه کشور اروپایی در این بیانیه حمله انصارالله یمن به فردوگاه بین‌المللی «ابها» را «نقض قوانین بین‌المللی» توصیف کردند. 

انگلیس، آلمان و فرانسه ضمن محکوم کردن این حمله پهپادی گفته‌اند «تداوم حملات این چنینی و از جمله حملاتی که مناطق غیرنظامی را هدف قرار می‌دهند میزان جدی بودن خطرات ناشی از اشاعه پهپادها برای ثبات منطقه را نشان می‌دهند.»

سرتیپ «یحیی سریع»‌ سخنگوی نیروهای مسلح یمن،‌ عصر روز گذشته (چهارشنبه ۲۲ بهمن‌ماه)، اعلام کرد که نیروی پهپادی ارتش یمن آشیانه جنگنده‌های سعودی در فردوگاه بین‌المللی «ابها» (جنوب غرب عربستان) را هدف قرار داده است.

 سخنگوی نیروهای مسلح یمن خاطرنشان کرده بود آشیانه جنگنده‌های سعودی در فرودگاه أبها با چهار پهپاد از نوع «صماد ۳» و «قاصف 2k» هدف قرار گرفته و این برخورد دقیق بوده است.

 یحیی سریع در ادامه هشدار داد که ائتلاف متجاوز سعودی تمام هشدارهای پیشین صنعاء را نادیده گرفته و از فرودگاه‌های  غیرنظامی به منظور اهداف نظامی استفاده کرده است.

سریع همچنین تأکید کرد که این اقدام در واکنش به تداوم تجاوزهای هوایی و محاصره ظالمانه یمن صورت گرفته است.

او در پایان هشدار داد که عملیات نظامی ارتش یمن تا زمانی که تجاوز و محاصره علیه یمن تداوم داشته باشد، ادامه خواهد داشت و بیانیه خود را با آیه قرآنی «فَمَنِ اعْتَدَى عَلَیْکُمْ فَاعْتَدُوا عَلَیْهِ بِمِثْلِ مَا اعْتَدَى عَلَیْکُمْ» (بقره-۹۴) به پایان برد.

ائتلافی به رهبری عربستان سعودی از فروردین‌ماه سال ۱۳۹۴ کشور فقیر یمن را برای بازگرداندن قدرت به «عبد ربه منصور هادی»، رئیس‌جمهور مستعفی یمن هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده است. 

این حملات به نابودی زیرساخت‌های یمن و گسترش فقر، بیکاری و گسترش بیماری‌های واگیردار در این کشور فقیر عربی منجر شده است. از زمان آغاز این حملات ده‌ها هزار غیرنظامی یمنی شهید و زخمی شده‎‌اند. 

کارشناسان سازمان ملل، یمن را صحنه بزرگترین بحران بشری در جهان توصیف می‌کنند. ده‌ها میلیون نفر در این کشور نیازمند نوعی کمک‌رسانی و حمایت بشردوستانه هستند.


 

تیتر یک
  • روند اوراق تسه در هفته دوم اسفند؛

    هزینه وام مسکن در این هفته برای متقاضیان تغییری نکرده و در محدوه ثابتی قرار داشته است. این اتفاق نرخ سود خرید وام را…

از دست ندهید
بلیط هواپیما