محمد رضا دلپاک استاد دانشگاه هنر توکیو TUA شد

کدخبر: 392401
اقتصادنیوز :‌ محمد رضا دلپاک به عنوان استاد میهمان در دانشکده هنر توکیو TUA در شهر یوکوهاما تدریس می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ، محمد رضا دلپاک طراح صدا و صداگذار ایرانی عضو آکادمی اسکار به عنوان استاد میهمان در دانشگاه هنر توکیو تدریس خواهد کرد. 

دلپاک پیش از این در این دانشگاه ورکشاپ حضوری برگزار کرده بود که با توجه به استقبال از آن اقدام به برگزاری کلاس کرده است اما امسال به دلیل شرایط کرونا به صورت آنلاین خواهد بود و دلپاک در آن برای دانشجویان مقطع فوق لیسانس طراحی صدا تدریس خواهد کرد.

دانشگاه هنر توکیو TUA با قدمت ۱۴۰ سال فعالیت در رشته هنر از ۱۳ سال پیش دانشکده‌ای را به دوره فوق لیسانس در رشته سینما، انیمیشن و مدیا اختصاص داده و بخشی به نام global center جهت استفاده از تجارب و دانش اساتید برجسته سینمای کشورهای دیگر تخصیص پیدا کرده است.

مدیریت برگزاری این کلاس‌ها با شهره گلپریان است که سال گذشته دولت ژاپن به پاس تبادلات فرهنگی ایران و ژاپن،  نشان خورشید تابان، انوار زرین و سیمین را به او اهدا کرد. 

همچنین ناکاشیما استاد صدا، دلپاک را در کلاس‌هایش همراهی خواهد کرد.

دلپاک سال گذشته فیلم «خورشید» ساخته مجید مجیدی را طراحی صدا کرده بود که به عنوان یکی از پانزده فیلم راه یافته به فهرست نامزدهای اولیه نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار انتخاب شده است.  

دلپاک که با کسب ده سیمرغ بلورین رکوددار سیمرغ جشنواره فیلم فجر است، امسال هیچ فیلمی در جشنواره فیلم فجر نداشت.

«مجبوریم» (رضا درمیشیان) ، «لامینور» (داریوش مهرجویی)، «داستان دست انداز » (کمال تبریزی) و «صحنه زنی» (علیرضا صمدی) از آخرین کارهای محمد رضا دلپاک است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما