افشای فروش غیرقانونی موشک‌های رژیم صهیونیستی به یک کشور آسیایی

کدخبر: 392502
اقتصاد نیوز : سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک) از کشف یک شبکه قاچاق متشکل از ۲۰ نفر که به صورت غیرقانونی اقدام به فروش موشک‌های کروز این رژیم به یک کشور آسیایی کرده بودند، خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی اعلام کرد، این ۲۰ نفر که برخی از آنها سابقه کار در صنایع دفاعی اسرائیل را دارند، در ازای دریافت مبالغ کلان و دریافت امتیازات دیگر از یک کشور آسیایی، قوانین اسرائیل را نقض کرده و اقدام به تولید موشک و فروش آن کرده‌اند.

برخی منابع صهیونیستی گزارش دادند که بازپرسان شاباک گفته‌اند رابطه میان دست‌اندرکاران این پرونده محرمانه بوده و آنها تلاش کردند تا نام کشوری را که با آن تجارت اسلحه داشتند، مخفی کنند.

بر اساس این گزارش، شاباک افزوده است: این بازجویی‌ اطلاعات بسیاری درباره روش کار سازمان‌های خارجی یاد شده در قبال اسرائیلی‌ها را روشن کرده که از جمله آن می‌توان به استفاده از فناوری‌های مخفی‌سازی، عملیات‌های سری در اجرای معامله و حواله مابه‌ازاء در مقابل این اقدامات اشاره کرد.

در بیانیه شاباک آمده است که این پرونده، میزان آسیب‌های احتمالی وارد شده به امنیت رژیم صهیونیستی را روشن خواهد کرد؛ اقدامات آسیب‌ زننده‌ای که برخی ساکنان فلسطین اشغالی آن برای سازمان‌های خارجی به صورت‌ غیرقانونی انجام داده‌اند.

شاباک همچنین از درز این فناوری‌ها به کشورهای ضد اسرائیل ابراز نگرانی کرده است.

برخی از رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند، این مسأله ممکن است که روابط میان اسرائیل و آمریکا را وارد تنش کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما