دبیرکل حزب اسلامی کار مطرح کرد؛

نقش سید محمد خاتمی در ساز وکار جدید اصلاح‌طلبان

کدخبر: 392697
اقتصاد نیوز : دبیرکل حزب اسلامی کار با اشاره به تفاوت اصلی نهاد انتخاباتی جدید اصلاح طلبان با شورای عالی سیاست گذاری گفت: در تشکیلات جدید برخلاف شورای عالی، نمایندگان احزاب هستند که حق رای دارند و حضور چهره های حقیقی صرفا به عنوان مشاور است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، حسین کمالی دبیرکل حزب اسلامی کار با اشاره به آخرین اخبار پیرامون تشکیل نهاد انتخاباتی جدید اصلاح طلبان گفت: در رابطه با سازوکار مجموعه جدید سعی شد تا بخشی از  ایرادات و اشکالاتی که به شورای عالی سیاست گذاری وارد می شد در این سازوکار جدید مورد اصلاح و بازنگری قرار گیرد.

وی با اشاره به گزینه‌های ریاست بر این نهاد انتخاباتی جدید تصریح کرد: افراد مختلفی برای ریاست بر این نهاد مطرح هستند که با در نظر گرفتن شرایط سنی طبعاً آقای بهزاد نبوی ریاست سنی این نهاد را بر عهده خواهد داشت البته اینکه ایشان به عنوان رئیس این تشکیلات باقی بماند یا نماند یا اینکه اساساً تمایل به ریاست داشته باشد،  بحث دیگری است و تاکنون نیز در این رابطه صحبتی صورت نگرفته است.

کمالی درباره احتمال ریاست خود بر این نهاد انتخاباتی خاطرنشان کرد: بنده برای کاری کاندیدا نشدم و اگر بحثی هم درباره احتمال ریاست بنده مطرح شده، صرفاً برداشت شخصی افراد بوده است.

سید محمد خاتمی در ساز وکار جدید اصلاح‌طلبان چه نقشی دارد؟

دبیرکل حزب اسلامی کار در واکنش به اینکه بسیاری از فعالان اصلاح طلب معتقدند که ترکیب نهاد انتخاباتی جدید اصلاح طلبان تفاوت چندانی با ترکیب شورای سیاست گذاری ندارد، گفت:  ایرادی که به شورای سیاست گذاری گرفته می‌شد این بود که اشخاص حقیقی همانند اشخاص حقوقی که نمایندگان احزاب بودند، حق رای داشتند در حالی که در نهاد انتخاباتی جدید  چهره های حقیقی در نقش مشاور هستند.

وی همچنین درباره نقش سید محمد خاتمی در نهاد انتخاباتی جدید اصلاح‌طلبان گفت: آقای خاتمی  از ابتدا در جریان تشکیل این نهاد قرار داشته ولی کمیته سیاسی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات بوده که اقدام به تاسیس نهادی گرفته است. البته ترکیب این نهاد با گروه سه، چهار نفره ای که آقای خاتمی معرفی کرد،  تکمیل شد.

کمالی درباره آغاز رسمی فعالیت جبهه اصلاح طلبان ایران عنوان کرد: احتمالاً از فردا کار این جبهه جدید با دستور کار تشکیل هیئت رئیسه سنی آغاز می شود.

تیتر یک
  • روند نرخ سود موزون مداخله در زمستان

    خالص عملیات بانک مرکزی در بازار باز روز سیزدهم اسفند ماه، قبض ۲ هزار و ۱۲۶ میلیارد و ۵۹۰ میلیون تومان نقدینگی از…

از دست ندهید
بلیط هواپیما